Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Niewybuchy znalezione podczas prac ziemnych (zdjęcia)

W trakcie prac ziemnych przy jednej z ulic Chełma ujawnione zostały niebezpieczne pozostałości z czasów II wojny światowej. Na miejscu interweniowali policjanci oraz saperzy.

W minioną sobotę po południu dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów przy ulicy Rampa Brzeska w Chełmie.

Jak się okazało były tam wykonywane prace ziemne związane z rozbiórką nawierzchni placu. Skierowani na miejsce policjanci pilnowali tego niebezpiecznego znaleziska do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Wojskowi saperzy sprawdzili przyległy teren ujawniając kolejne niewybuchy. Zabezpieczyli łącznie 11 sztuk amunicji artyleryjskiej i granat ręczny. Wszystkie zabrane do neutralizacji militaria pochodziły jeszcze z czasów II wojny światowej.

Policjanci apelują o ostrożność w przypadku natknięcia się na tego typu przedmioty. Pod żadnym pozorem nie podnośmy ich, nie odkopujmy, nie przemieszczajmy i nie manipulujmy przy nich. O znalezieniu jak najszybciej należy powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem innych osób.

Niewybuchy znalezione podczas prac ziemnych (zdjęcia)

fot. Policja Chełm

3 komentarze

  1. Do upadlego.Niewybuchy? A co, plonki byly zbite w tych niewystrzalach? Nie? No to sa zwykle

  2. W latach 60-tych ub. w. ktoś zadał sobie trud i porównał ilość wyprodukowanej amunicji do broni strzeleckiej z zabitymi w działaniach II WŚ Wyszło mu, że na zabicie jednego człowieka użyto coś koło 3 tysięcy naboi. Po takich znaleziskach jak opisane i wcześniejsze to statystyki się zmienią.

Dodaj komentarz

Z kraju