690 680 960

Nietrzeźwy mężczyzna jechał drogą ekspresową na wózku inwalidzkim

Puławscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który postanowił wjechać wózkiem inwalidzkim na drogę ekspresową. 59-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu i zdążył przejechać ekspresówką około kilometr.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu. Policjanci z Puław otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, ze drogą ekspresową S17 w kierunku Lublina jedzie mężczyzna na wózku inwalidzkim.

Na miejscu natychmiast interweniował patrol. Po przejechaniu około kilometra od wjazdu na drogę ekspresową mundurowi zauważyli opisywanego mężczyznę i elektryczny sprzęt, jakim się poruszał. Jego kierowca nie trzymał prostego toru.

Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że nie tylko stworzył zagrożenie w ruchu drogowym, ale był też nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 59-letni mieszkaniec gminy Żyrzyn miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że chciał wrócić do domu, jednak działanie alkoholu sprawiło, że trafił na „niewłaściwą drogę”.

Mężczyzna razem ze sprzętem został przewieziony do miejsca zamieszkania. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi mu kara do 5000 zł grzywny.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

17 komentarzy

 1. Inwalida na wózku traktowany jest jak pieszy więc nie poruszał się pojazdem tylko wybrał się na spacer.

 2. ,aa,boKrzycho.paPj

  I ja się temu inwalidzie nie dziwię,bo człowiek smutny nieszcz śliwy ,prześladowany,, wyśmiewany, może się w końcu załamać.A nikomu teraz nie zależy na tym ,by człowiekowi pomoc,wszyscy teraz myślą jak by komuś zniszczyć życie,jak by z Człowieka zrobić głupka,narkomana lub coś inne,a najfajniej jak ktoś ciężko pracuje i nie ma znajomości w policji i można go prześladować bezkarnie

 3. O tylko 5000 PLN, a mogli zastrzelić.

 4. Mechanik kazał mu przegonić wózek po E-sce i wypalić DPF-a !

 5. fan Inteligencji NIE PLEBSU

  ja propunuję założyć… zrzutkę na p*o*m*a*g*a*m pl czy s*i*e*p*o*m*a*g*a* pl i złożmy się dla tego pana inwalidy!
  5tys.zł to zbyt drakońska kara, nawet jeśli napruty jak messerschmitt wjechał (odruchowo NA BANK!) na S19

  SZKODA CZŁOWIEKA!

  KTO ZA?

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas