Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwy kierowca volkswagena, chciał ominąć nietrzeźwych rowerzystów. Dachował na polu

W nocy z soboty na niedzielę na trasie Płusy – Tarnogród dachował pojazd osobowy. Kierujący samochodem był nietrzeźwy, 37-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w nocy z soboty na niedzielę na trasie Płusy – Tarnogród w powiecie biłgorajskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu pojazdu osobowego.

Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że 37-latek kierujący volkswagenem, jadąc w kierunku Tarnogrodu nagle zobaczył przed sobą dwóch rowerzystów. Chcąc uniknąć zderzenia z nimi gwałtownie skręcił tracąc panowanie nad pojazdem i dachował. Samochód zatrzymał się na kołach około 10 metrów od drogi na polu.

Kierujący pojazdem został przewieziony do szpitala. Na szczęście nie odniósł on poważnych obrażeń. Jak się okazało 37-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Co więcej, rowerzyści byli także nietrzeźwi. 35 i 24-latek mieli po prawie 2,5 promila alkoholu w organizmach. Obaj zostali ukarani za to mandatami.

Kierowca volkswagena stanie wkrótce przed sądem. Mężczyźnie zgodnie z prawem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna. Sąd może również orzec w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

3 komentarze

  1. ,,,,,...................................................

    buhahahahahahahahahahhaaa wszyscy pijani w tej pisowskiej Polsce

  2. Kumulacja chorób współistniejących.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo