Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Niewybuchy z czasów wojny na brzegu zbiornika wodnego i w lesie

W minionym tygodniu na terenie powiatu bialskiego zostały odnalezione dwa niewybuchy. Jeden z nich podczas prac leśnych, drugi zaś na brzegu zbiornika wodnego.

Do pierwszego ujawnienia niewybuchu doszło w miejscowości Kopytów Kolonia, podczas wykonywania prac leśnych. Policjanci z Terespola przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że został znaleziony niebezpieczny przedmiot prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Patrol interweniujący na miejscu potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przedmiot to granat moździerzowy. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez terespolskich funkcjonariuszy do czasu przybycia saperów.

Z kolei w Międzyrzecu Podlaskim na brzegu zbiornika wodnego przy ul. Berezowskiej ujawniony został kolejny niewybuch. Tym razem był to granat przeciwpancerny. Wojskowy patrol rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie zajął się neutralizacją niewybuchów.

Niewybuchy z czasów wojny na brzegu zbiornika wodnego i w lesie

(fot. Policja Biała Podlaska)

2 komentarze

  1. No I co w tym takiego sensacyjnego tego diabelstwa z obu wojen polska ziemia kryje tysiace ton saperzy beda miec robote jeszcze przez wiele wiele lat

  2. Pewnie ryby „łowili” w trakcie lub po wojnie i nie pykło zwyczajnie 🙂