Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Niespokojna noc. Intensywne burze, zalane ulice i posesje, połamane drzewa

Zalane posesje i ulice, połamane drzewa, zablokowane drogi przez powalone konary – tak wyglądała ostatnia noc. Silne wyładowania atmosferyczne sprawiały, że doszło do kilku pożarów a także do porażenia osób.

Miniona noc była niespokojna dla naszego województwa. Strażacy interweniowali ponad 150 razy. Głównie wyjazdy dotyczyły powalonych drzew i konarów. Strażacy jeździli na zalane posesje i ulice aby wypompowywać nadmiar wody. W powiatach w naszym województwie doszło do kilku pożarów od wyładowań atmosferycznych. Zastępy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych miały pełne ręce pracy.

-W Komarowie powiat zamojski jednostka z Komarowa była dysponowana do usuwania drzewa przez burze, które zablokowało drogę i uszkodziło pojazd. Akcja trwała godzinę. Na miejscu był jeden zastęp w sile 6 strażaków oraz policja. Na miejscu nikomu nic się nie stało. Strażacy byli wzywani również do usuwania drzewa przy ul. 3-maja w Komarowie – relacjonował sytuację na Zamojszczyźnie pan Adrian.

Od uderzenia pioruna zapaliły się stodoły w miejscowościach: Annopol (gmina Kock), Dębica (gmina Ostrówek) oraz Gawłówka (gmina Michów) oraz garaż w Wielkolesie (gmina Abramów). Łącznie strażacy wyjeżdżali do 13 pożarów.

W Lublinie doszło do porażenia piorunem dwóch 15-nastolatek na Ponikwodzie. Stan jednej z dziewczynek jest ciężki.

Sygnały o najbardziej zalanych ulicach docierały do nas z osiedli: Czyby i LSM. Na ul. Juranda jedno z aut utknęło w wodzie.

-Były również problemy z odbiorem telewizji, wariowały dekodery, obraz się zacinał – informuje pani Bożena.

Przez burze nad Lublinem z dużym opóźnieniem odleciał ostatni rejsowy samolot z lotniska. Jego start można było obserwować dopiero po północy.

Burza nad Lublinem widziana przez mieszkańców okiem kamery

(film użytkownika YT Adam Grzegorz Stępniak)

(film użytkownika YT Drzejdrzej1)

26 minut burzy zarejestrowanej przez użytkownika YT mati211p

(film użytkownika YT mati211p)

(film użytkownika YT Patrycja D)

Komentarze wyłączone