690 680 960

Ul. Kameralna: Policjanci ujawnili konopie w piwnicy

Lubelscy policjanci z z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z V Komisariatu ujawnili i zlikwidowali uprawę konopi indyjskich.

Mundurowi zabezpieczyli ponad 20 sadzonek, które w większości sięgały nawet do 160 cm wysokości. Zabezpieczono także urządzenia służące do profesjonalnej uprawy roślin mi.n: lampy grzewcze, wentylatory, automatyczne włączniki czasowe i sprzęt służący do badania jakości gleby. Policjanci zatrzymali 30-letniego właściciela plantacji, który odpowiadał będzie za uprawę rośli oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Wczoraj wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt – informuje KWP Lublin.

W miniony czwartek policjanci weszli do jednej z piwnic bloku przy ul. Kameralnej w Lublinie. Policjanci odnaleźli sadzonki konopi oraz urządzenia służące do uprawy. Łącznie zabezpieczono ponad 20 sadzonek. W większości rośliny sięgały nawet do 160 cm wysokości. Policjanci odnaleźli także ponad 20 g suszu marihuany. Zabezpieczono także lampy grzewcze, wentylatory, automatyczne włączniki czasowe i urządzenia służące do badania jakości gleby oraz 3 wagi elektroniczne.

Właściciel uprawy, 30-letni mieszkaniec Lublina trafił do policyjnego aresztu. W przeszłości odpowiadał już za przestępstwa narkotykowe. Podejrzany usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Odpowiadał będzie za uprawę konopi, która dostarczyć mogła środka odurzającego w znacznych ilościach oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających. 30 latkowi grozić może do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany – dodaje rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie Renata Laszczka-Rusek.

(wideo KWP Lublin)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!