Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nieprawidłowości w transporcie drogowym. Przekroczona masa pojazdu i braki tachografów

Przekroczenie dopuszczalnej masy pojazdu oraz brak tachografu wykryli ostatnio funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. Za stwierdzone nieprawidłowości grożą wysokie kary.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Białej Podlaskiej systematycznie prowadzą kontrole w zakresie prawidłowości przestrzegania przepisów ustawy o transporcie drogowym. W ostatnim czasie stwierdzili w tym zakresie kilka nieprawidłowości.

Jedną z nich było przekroczenie dopuszczalnej masy pojazdu. Stosownie do okazanego dowodu rejestracyjnego masa kontrolowanego przez funkcjonariuszy pojazdu wraz z ładunkiem nie mogła przekroczyć 3,5 tys. kg. Jak wykazała kontrola, masa ta została przekroczona o ponad 1,3 tys. kg. Kierowca pojazdu został ukarany mandatem w kwocie 2 tys. zł.

Ponadto w dwóch przypadkach funkcjonariusze stwierdzili brak tachografu w pojazdach realizujących zarobkowy przewóz rzeczy. W obu sprawach wszczęto postępowania administracyjne oraz zabezpieczono na poczet przyszłych kar po 12 tys. zł.

Dodatkowo jeden z pojazdów przewoził większą ilość towaru niż przewidują normy techniczne w zakresie jego ładowności.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

3 komentarze

  1. Z przeładowanymi dostawczakami jest jak z niezatrzymywaniem się na zielonej strzałce, jazdą rowerem po chodnikach, nieprawidłowym parkowaniem, czy niewpuszczaniem autobusów itp.
    Te przepisy są olewany przez 95% uczestników ruchu drogowego, i nawet sama policja nie zwraca na to uwagi. Ale jednocześnie ta sama policja, nałoży mandat za przejście na czerwonym.

    • Za mało wychodzisz z domu i nie wiesz że w ubiegłym tygodniu były dwie akcje ważenia busów w regnie ze ściąganiem ich na wagę przez motory ITD i policji, wczoraj w całym kraju na giełdach przez 12 godzin to każde auto sprawdzali, dziś pod Lublinem to samo. Codziennie praktycznie drony policyjne latają w różnych miejscach i lapis przewinienia rowerzystów, pieszych i kierowców o czym można przeczytać w internecie.

Dodaj komentarz