Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Niemce: Podejrzane metalowe pojemniki na przystanku. Zamknięto drogę, interweniowali strażacy

Dzisiaj po południu, na jednym z przystanków w Niemcach, odnaleziono pojemniki z nieznaną substancją. Jeden z nich był rozszczelniony. Interweniowała straż pożarna.

We wtorek około godziny 15 na przystanku w Niemcach zauważono podejrzane metalowe pojemniki. Znajdowały się w czarnym worku i leżały pod ławką. Co więcej, jeden z nich był uszkodzony i jak twierdzili świadkowie, syczał, jakby ulatniał się z niego jakiś gaz. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze policji z Komisariatu w Niemcach. Wezwano na miejsce również strażaków.

Ponieważ nieznane było pochodzenie pojemników, jak też ich zawartość, dla bezpieczeństwa osób postronnych wyznaczono strefę bezpieczeństwa, z której ewakuowano wszystkie przebywające tam osoby. Zamknięto także dla ruchu drogę wojewódzką nr 828. Gdy cały teren został odgrodzony, strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego z PSP w Lublinie, ubrani w specjalne ochronne kombinezony pobrali próbki owej substancji. Po jej zbadaniu ustalono, że nie stanowi ona zagrożenia.

Po dokładnym sprawdzeniu pojemników, okazało się, że są to przemysłowe wkłady do filtrów. Jak ustaliliśmy, nieznana osoba zostawiła je na przystanku a następnie, najprawdopodobniej ktoś ciekawy ich zawartości, rozbił jeden z nich. Gdy zaczęło syczeć, oddalił się z przystanku. Trwa teraz ustalanie, skąd pochodzi znalezisko i kto je w tym miejscu pozostawił.

(fot. lublin112)
2015-10-20 20:58:11

18 komentarzy

 1. juz sobie wyobrazam co sie dzialo w tamtym kierunku
  wspolczuje wracajacym do domu

 2. O matko jedyna, bomba. A tak serio, to dobre jajca. Filtry ich przeraziły i zablokowali całą drogę, a inaczej nie ma jak tamtędy pojechać.

 3. Dzieki temu ktory to zglosl wydluzyles mi czas powrotu o 1 godzinę

 4. wieś się bawi

 5. życie na krawędzi :)

  one już o 14 leżały tam haha 😀
  a ja stałam obok nich o.o 😀

 6. Może jakiś Syryjczyk się wkurzył, że przez pomyłkę trafił do nie tych Niemiec?

 7. Dziś jeszcze z tego możemy się pośmiać. Za pół roku już nie będzie nam do śmiechu jak naprawdę coś pierdyknie, Przydzielą jakąś swołocz która zgodzi się przyjechać do Polski z myślą o dalszej wędrówce do raju, a tu dla nich granice do bogatych krajów Unii będą zamknięte. Takiemu tylko jedno przyjdzie do głowy. Reklamówki na Wiejskiej nie zostawi tylko w pobliskim markecie lub dworcu.

  • Ci wszyscy szydercy bekną za śmianie się z takich rzeczy . Bezpieczeństwo to priorytet ! a nie jakieś tam korki i że co do domku się nie wróciło z urzędu na 15 bo sie musiało postać w korku. Brawo służby ratunkowe obyście tylko takie proste akcje mieli życzę wam tego !

 8. Brawa dla wiejskich ciekawskich!

 9. Kiedyś by zajumali sprzedali i przepili a teraz afera.

 10. To pojemniki leżały wczoraj wieczorem. xd.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo