Prezes Wizz Air w Świdniku. Planowane są kolejne połączenia i nowe samoloty

We wtorek w Porcie Lotniczym Lublin gościł szef linii lotniczej Wizz Air. Przyleciał z okazji obsłużenia stumilionowego pasażera. Zapowiedział jednocześnie, że w planach jest rozbudowa siatki połączeń.

Już 100 milionów pasażerów przewiozła od początku swojego istnienia linia lotnicza Wizzair. Jubileuszowy pasażer skorzystał z węgierskiego przewoźnika na Lotnisku Chopina w Warszawie. Z tej okazji, do Polski przyleciał z Londynu József Varadi, prezes Wizz Air. Główne uroczystości odbyły się w Warszawie, jednak później szef Wizz Air przyleciał do Świdnika. Tutaj też nie brakowało okazji do świętowania, a to m.in. z tego powodu, iż na terenie Portu Lotniczego Lublin funkcjonuje jedna z baz tego niskokosztowego przewoźnika. Została uruchomiona we wrześniu i jest szóstą w kraju.

Jak wyjaśniał József Varadi, jest zadowolony, z bazy w Lublinie. – Uważamy się dzięki temu za dużego krajowego, polskiego przewoźnika. Mamy w tej chwili pokrycie na terenie całego kraju, brakowało nam bazy w południowo-wschodniej części Polski. A teraz w końcu udało nam się ten cel osiągnąć – tłumaczył. Co więcej, podkreślił, że obsłużenie tak dużej ilości pasażerów, to znaczna zasługa Polaków. -Około 40 procent pasażerów na pokładach naszych samolotów przyleciało albo wyleciało z Polski – dodał Varadi.

Prezes Wizz Air zdradził również, że w planach przewoźnika jest rozbudowa siatki połączeń a co z tym związane zakup nowych samolotów. Choć nie zdradził dokładnych szczegółów, to zapewnił, że lubelskie lotnisko także jest objęte planami rozwoju połączeń. W chwili obecnej samoloty węgierskiego przewoźnika latają ze Świdnika do Brukseli, Doncaster Sheffield, Glasgow, Londynu Luton, Oslo Torp oraz Sztokholmu Skavsta.
(fot. pll)
2015-10-20 19:21:33

Zobacz również

5 komentarzy

 1. A kiedy polecimy do CH

 2. Ciekawe kto zapłacił lub za sponsorował ten cyrk. Jaki lotnisko miało udział w przewiezieniu tych stu milionów pasażerów? Prędzej jak na razie, dopłaciło niż zyskało. Kolejna kiełbasa wyborcza i tylko to się liczy. A gdzie krajowy przewożnik? Przecież LOT-em bliżej, a jak zwykle obcy doją z Polaków i każą sobie jeszcze dopłacać.

 3. Jedynie dziewczyny piękne.
  Reszta trąca.
  Czy stumilionowy został odznaczony?

 4. A kiedy do Radomia ? 😀

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL