Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Za nielegalny hazard płacili złotówkami i bitcoinem

Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Lublinie zabezpieczyli kolejne automaty służące do gier hazardowych. W jednym z lokali, aby zagrać na urządzeniu, należało zakupić bitcoiny.

Na początku grudnia funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku ujawnili w Rykach 3 komputery z ekranami dotykowymi służące do nielegalnego hazardu.

– Skorzystać z urządzeń można było dopiero po zakupieniu „bitcoinów” u pracownika lokalu. Gracz otrzymywał potwierdzenie zakupu krypto waluty w postaci specjalnego kuponu ”Bit Bay Pay”, który następnie skanował w czytniku komputera i uzyskiwał dostęp do gier hazardowych. „Bitcoinowe” komputery zostały zajęte do sprawy karnej skarbowej. To pierwszy tego typu przypadek ujawniony przez lubelską KAS – informuje kom. Marzena Siemieniuk z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Z kolei w pomieszczeniu na zapleczu w jednym z hoteli w Białej Podlaskiej funkcjonariusze zabezpieczyli 5 urządzeń do gier hazardowych.

– W trakcie przeszukania lokalu mundurowi znaleźli klucze do automatów, środki pieniężne w kwocie 6 tys. zł oraz odręczne notatki. Z uwagi na brak stosownych zezwoleń maszyny zostały zatrzymane do dalszych czynności procesowych – dodaje kom. Marzena Siemieniuk.

Natomiast w miejscowości Ulan funkcjonariusze KAS ujawnili 2 nielegalne automaty do gier. Urządzenia znajdowały się w wydzielonym pomieszczeniu budynku miejscowej stacji benzynowej. Automaty zabezpieczono jako dowody w sprawie.

Postępowania w „hazardowych” sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

20171207 3x hazard Ryki

20171207 3x hazard2 Ryki

20171207 3x hazard Ulan

2017-12-09 09:43:57
(fot. KAS)

16 komentarzy

 1. 1bitcoin – około 55 tys.zł

 2. A kiedy w końcu sie weźmiecie za automaty na ulicy jutrzenki , zamojskiej , abramowickiej , Nałkowskich , kalinowszczyznie ?! Kiedy bo juz wystosowałem tyle pism i nic nie robicie czyżby mieli byście jakis udział z tego ? Jeśli nie zrobicie nic z tym to zainteresuje sie tez wami . Szukacie po wsiach a w samym Lublinie stoi takich budek/lokali conajmniej z 15 i jakoś nic nie robicie !

  • na Romera tuż przy ulicy na posesji stoii czarna buda ze światełkami, które widać nocą chyba z kosmosu ale też nikt nie widzi 😀

  • Witam gdzie dokładnie stoją ?

   • Na ulicy jutrzenki przy samej ulicy w tych pawilonach miedzy kwiaciarnia a gabinetem napewno znajdziesz bo jest to w pawilonie nie da sie nie zauważyć 😉 a na romera przy ulicy obok figurki maryij 🙂 na abramowickiej zaraz przy stokrotce przy parkingu na zamojskiej tam co jest stihl . Z tego co znajomy mowil to trzepią tam ładna kasę bo automaty sa tak ustawione ze naprawdę cieżko wygrać jakaś dobra kwotę mowię tu np przy wrzucie 500zl wygrasz 100 maxymalna jego wygrana to 1500 zł a wrzucił 700 jeździ łepek białym golfem i tylko rozlicza maszyny z tego co wiem maja sporo punktów w samym Lublinie i rownież poza tez wszystkie automaty polikwidowali a ,,tangiers noble1’’ wciąż sa aktywne i grają tam nawet dzieci . W żeby wejść trzeba zdjąć kaptur i normalnie wyglądać bo w mundurze czy z teczka nie chcą wpuszczać . Wszystko oczywiście jest wypłacane bez podatku 😉

    • Tangiersy noble 1 to wszędzie stoją. Rano przyjedzie skarbówka, zabiorą maszyny a w południe przywożą nowe. Biznes się kręci i zbierają podatek od głupoty.

  • A w czym obywatelowi to wadzi ? ?

  • Człowieku coty robisz?! Donosisz?! Co cię to obchodzi grasz tam? Brak słów.

   • Nie gram ale widzę co sie dzieje a ty jestes szefem tych maszyn czy cięciem ktory tam siedzi i wpuszcza ludzi ?

  • Antyspołeczniak

   I co Ci do tego ? Zagraża to Tobie w jakiś sposób? Anonimowy społeczniaku ?

 3. To sobie PiS poradził z tymi diabelskimi maszynami w mgnieniu oka. Jeszcze parę miesięcy temu grali hazardziści chyba legalnie. Podobno to uzależnia gorzej jak narkotyki czy papierosy. Nieraz widziałem te same osoby przy tych sprzętach, pewnie rodzin już nie miały. Łatwo wygrywali ale to była tylko chwila radości. Łatwy pieniądz bez pracy bez wysiłku. A po jakimś czasie jest się nikim. Istotą mającą tylko ciuchy na sobie.

  • Możesz przypomnieć, jak to szef klubu PO Zbigniew Chlebowski i Mirosław Drzewiecki poradzili sobie z tymi diabelskimi maszynami w mgnieniu oka?

 4. uzależnienie jak każde inne wcale nie lepsze od alkoholu czy narkotyków – nie zamykać a leczyć – czy budy mają jakieś znaczenie jak w Victoria czy na Kowalskiej można grać „legalnie” – zgodnie z przepisami – czy ludzie tam grający są inni ? lepsi gorsi ? Sklepów z alkoholem nikt nie zamyka a w PL mamy duży problem alkoholowy.

 5. Wszyscy wiedza i widza ale” nic nie widać” walka z wiatrakami.

 6. I co z budką hazardową na ul. ROMERA w czwartek 8.02.2018r była interwencja trwało to wszystko ok 4 godzin , maszyny zostały wywiezione , była służba celna , i buda zostala zamkniętą, natomiast w piątek 9.02.2018 r zrobiono wielkie zamieszanie samochodami ok.6 aut osobowych i jeden duży biały duży bus centralnie podjechał pod budę i maszyny znów są, jeżeli ktoś wie coś na ten temat to proszę napisać, bo ja nie wiem o co chodzi ?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo