Nielegalne wyścigi znów się nie odbyły. Policja przeprowadziła akcję

W nocy z piątku na sobotę policjanci po raz kolejny przeprowadzili akcję związaną z nielegalnymi wyścigami na ulicach Lublina. Zatrzymano 15 kierowców.

W piątek późnym wieczorem funkcjonariusze lubelskiej drogówki w ramach prowadzonej akcji związanej z bezpieczeństwem na drogach, dostrzegli że na ulicy Mełgiewskiej zbierają się kierowcy przygotowując się do nielegalnych wyścigów. Co jakiś czas na dwupasmowej ulicy kierowcy znacznie przekraczając dopuszczalną prędkość sprawdzali osiągi swoich pojazdów. Po godzinie 23 kilka policjanci w oznakowanych jak i nieoznakowanych radiowozach jednocześnie zatrzymali do kontroli znajdujących się w tym rejonie kierowców.

Każdy z nich został sprawdzony pod kątem trzeźwości a także uprawnień do kierowania pojazdami. – Łącznie sprawdzonych zostało 15 pojazdów. Na ich kierowców funkcjonariusze nałożyli dwa mandaty karne a w jednym przypadku, za niesprawny pojazd, został zatrzymany dowód rejestracyjny – tłumaczył nam podkom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Była to już kolejna tego typu akcja związana z odbywającymi się na terenie Lublina nielegalnymi wyścigami. Jak przyznają mundurowi, ponieważ odbywają się one na ogólnodostępnych ulicach, często wśród normalnego ruchu innych pojazdów, ich uczestnicy stwarzają olbrzymie zagrożenie. W weekendy policjanci często otrzymują telefony od zdenerwowanych kierowców, kiedy to z olbrzymią prędkością pomiędzy nimi ścigają się samochody.

(fot. lublin112)
2015-04-18 11:52:00

Zobacz również

75 komentarzy

 1. Do prawy.. ” Ja będą dalej latać bez papierów zakaz przedłuży się im o kolejne trzy miesiące aaaaaaaa i pamiętaj jeszcze że po nowelizacji kodeksu karnego jazda bez PJ będzie już przestępstwem więc nieźle w papierach można sobie nabrudzić oraz nawet do ZK trafić…. ”

  Gów*o wiesz i tak pierd***** ! Bo piszę jak wół że dotyczy to tych co mają prawko! jak ktoś nie ma to popełniał będzie nadal wykroczenie ! a ilu takich się ściga? w tamten piątek się u nich taki trafił.. a Ty masz najwięcej do powiedzenia! Najpierw przeczytaj ustawę! i co podkreślił ustawodawca! A może zamiast wpier**** mandaty chłopakom że coś robią to może niech ten nasz kochany prezydent jak nie ma na tor niech np zamknie im ulice mełgiewską ( nie koniecznie całą ) ale np nie wiem 2km, 3,4 czy 5.. i niech się po ścigają! mają pasję! dla jednych to muzyka.. np nasz zajebisty lubelski hip-hop ! a oni kochają swoje auta które np jak ta accordka jest zajebista 😀 sam mam Hondę.. i pewnie zabrali za przyciemnione szyby czy ledówki bo auta na pewno sprawne. trzeźwi też byli ! wszystko inne jest zajebiste i pełno frajerów się zrobiło! policjant zabił dziewczyny po pijaku a małolat dostanie do 10lat bo miał przy sobie kilka gramów trawki! takie piękne prawo! ludzie wyjeżdżają za granice za chlebem bo roboty nie ma a jak jest to 1750zł brutto.. i się kur** dziwcie że zwykły kowalski się czepia nawet nie legalu żeby nakarmić dziecko!! ilu takich?! tak samo ten mercem co driftował pod olimpem? co z tego że nie miał prawka ? nie znam go a chłopaczyna jedzie lepiej niż nie jeden który zdał prawko przed chwilą, który ma nawet 10lat czy 20.. więc o czym gadamy? jeden jedzie lepiej drugi gorzej! jak dla mnie niech się scigają, tylko żeby był mały ruch.. tak jak to robią w nocy! a najlepiej żeby ten prezydent jak nie ma gdzie zrobić to zamiast bloków niech weźmie kawałek pola w okolicach lublina i niech zrobi im np taki pas jak np startowy.. niech ma te 3czy 4km i niech się na nim ścigają! a najlepiej tor ! nigdy nie korzystałem bo jeszcze wtedy nie jeździłem! a jak zacząłem to nie miałem czasu.. a teraz? sam był polatał po torze! FAJNIE ŻE CHŁOPAKI MAJĄ PASJĘ !! CHYBA LEPSZE TO ŻEBY MIELI PASJE TAKĄ CZY HIP-HOP! A NIE STALI POD BRAMĄ I WALILI WINO ! POPIERAM ICH !!!

  PS. I ZASTANÓW SIĘ CZY TE PRZEPISY NOWE NP O RD DOTYCZĄ PANÓW POSŁÓW ,PREZYDENTA I TYCH WSZYSTKICH PAJACÓW?? POLICJA TEŻ JEŹDZI BEZPIECZNIE? I NIE MÓWIĘ TU O DROGÓWCE KTÓRA GONI JAKIŚ POJAZDY BO PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ CZY NIE DZIAŁA MU ŻARÓWKA.. CZY MA NIE ZAPIĘTE PASY! JAK DLA MNIE NIE ZAPIĘCIE PASÓW TO MÓJ WYBÓR!! W RAZIE CZEGO MNIE TO NIE BĘDZIE CHRONIŁO I NP WYLECĘ PRZEZ OKNO!

 2. i to są chłopaki od Hondy. i robią sobie spoty.. np pod globusem.. a nie jakieś wyścigi.. i znów chłopaki jechali w kolumnie… jak tydzień temu. i afera… bandyci przecież straszni..

 3. I po co było likwidować Tor

 4. Oddajcie tor, to zjadą z ulic proste:P
  gdybym miał czym to bym był tam z nimi….

 5. oj rdza się z tych hond sypała pluły olejem to zatrzymali do kontroli

 6. łał znów milicja zatrzymała jeden dow rej. I wkepiła 2 mandaty dla bandytów brawo brawo . tylko źe ta sama milicja parkuje na miejscu dla niepełnosprawnych pod obu i wszystko jest ok.

  • Nie, to są zwykli pasjonaci którzy pojechali na spot a nie ścigać się. A ty tymczasem dalej jeździj seicentem w gazie idioto bez pasji.

 7. A mój golf 1,8 GTI idzie lepiej. ma nowy chip, duży wydech i nowe części

 8. i słusznie, więcej takich akcji. Stop wariatom drogowym:)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)