690 680 960

Nielegalne papierosy na targowisku w centrum Lublina

Lubelscy policjanci podczas wspólnych działań przeprowadzonych z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli na jednym z targowisk w centrum Lublina nielegalne wyroby tytoniowe. W działaniach brał udział także przewodnik z psem wyspecjalizowanym do tropienia wyrobów tytoniowych.

W miniony piątek policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z handlem nielegalnymi papierosami. W akcji brał udział także przewodnik z psem wyszkolonym do tropienia wyrobów tytoniowych.

Podczas przeszukania targowiska, okazało się, że na dwóch straganach znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Na terenie targowiska funkcjonariusze znaleźli też porzucone reklamówki z paczkami nielegalnych wyrobów. Natomiast na ul. Lubartowskiej kryminalni zatrzymali 53-letniego mieszkańca Lublina, który posiadał przy sobie 1500 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Towar został zabezpieczony a mężczyzna zatrzymany. Funkcjonariusze przeliczyli zabezpieczone wyroby tytoniowe. Łącznie zabezpieczyli ponad 2600 paczek.

– Łączna kwota strat na szkodę skarbu Państwa oszacowana została na ponad 50 tys. zł. Policjanci ustalali też właścicieli straganów, w których były przechowywane nielegalne wyroby tytoniowe. Osoba, która posiada wyroby bezakcyzowe musi liczyć się z konsekwencjami wynikającymi z kodeksu karno-skarbowego. Grozi za to przepadek zabezpieczonego towaru, wysoka grzywna oraz kara do nawet 3 lat pozbawienia wolności – informuje st.sierż. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

2018-02-04 10:39:43
(fot. Policja Lublin)

71 komentarzy

  1. A kiedy wezmą się za policjantów którzy przymykają oko na ten proceder

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas