Piątek, 29 marca 202429/03/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalne gry hazardowe i amfetamina

Bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego Delegatura w Białej Podlaskiej skontrolowali jeden z lokali, gdzie podejrzewano, że prowadzone są nielegalne gry hazardowe. Na miejscu mundurowi zatrzymali mężczyznę posiadającego amfetaminę.

W miniony piątek policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą bialskiej komendy weszli do wytypowanego lokalu na terenie miasta. Mundurowi działali wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego Delegatura w Białej Podlaskiej.

Policjanci mieli informację, że prowadzone są tam gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje.

Podczas działań zabezpieczono pięć jednostek centralnych komputerów, tablet oraz telefon. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze, gdzie istniało duże prawdopodobieństwo, iż pochodzą z działalności przestępczej.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili również woreczki z białym proszkiem. Po przeprowadzeniu wstępnego badania policjanci potwierdzili, że jest to amfetamina. Nielegalna substancja znajdowała się w kieszeni kurtki jednego z klientów, 38-letniego bialczanina. Mężczyzna trafił do „policyjnego aresztu”. 38-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzenia gier hazardowych bez zezwolenia prowadzić będą funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Ustawy Kodeks Karny Skarbowy w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie.

Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry.

(fot. Policja Biała Podlaska)

2 komentarze

  1. Nielegalne gry hazardowe i amfetamina idą ze sobą w parze jak patologia i tatuaże (rymuje się bo to prawda)

  2. Pokrzyczą, pojęczą a potem znowu będzie otwarte jak w przypadku Kraśnika i lokalu na ul. Dekutowskiego, o którym nie tak dawno informowaliście. Mimo „rajdu” tam nadal przychodzą ludzie, słychać głosy, są kamery i dzwonek. Tyle z tych akcji wychodzi.

Z kraju