Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

W niedzielę na Starym Mieście odbędą się zawody w kolarstwie górskim (PROGRAM)

W najbliższą niedzielę 6 sierpnia w Lublinie odbędą się Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Zmagania będzie można oglądać na uliczkach Starego Miasta.

Kolarze podczas zawodów będą poruszać się po uliczkach Starego Miasta, po trasie liczącej niespełna 1 km, poprowadzonej po kostce brukowej. Każdy najmniejszy błąd może kosztować zawodnika brak awansu do kolejnej rundy i pożegnanie się z medalem.

O miejsce na podium z pewnością będzie komu walczyć, gdyż zgłoszeń dokonali już m.in. Marta Turoboś, Iwona Kurczab, obrońca tytułu Łukasz Szymczuk, Borys Górach, Adrian Rzeszutko, czy „miejscowy” Oskar Pluciński. Na zawody prowadzone były zapisy on-line, ale rejestracje będzie możliwa jeszcze w sobotę w biurze zawodów.

Oprócz sportowych emocji na kibiców czeka jeszcze kilka innych atrakcji. Będą animacje dla dzieci, rowery testowe marki Whyte, stoisko promocyjne marki CST, produkty marki Oshee dla wszystkich startujących oraz atrakcyjne nagrody dla zwycięzców od GoSport, Varty, Martombike, Force, Goggle, Dare2b, RH+.

PROGRAM ZAWODÓW
5 sierpnia 2017 – /sobota /
16:00 – 19:00 – Rejestracja w Biurze Zawodów
6 sierpnia 2017 – /niedziela/
9:00 – 11:00 – Rejestracja w biurze zawodów
11:00 – 11:10 – Ceremonia otwarcia Mistrzostw
11:10 – 12:00 – Oficjalny trening na trasie Mistrzostw Polski MTB XCE
12:00 – Odprawa techniczna
12:30 – Runda eliminacyjna wyścigu dodatkowego Eliminator MTB
13:30 – Runda eliminacyjna o Mistrzostwo Polski MTB XCE
14:30 – Finały wyścigu dodatkowego Eliminator MTB
16:00 – Finały o Mistrzostwo Polski MTB w Sprintach
17:30 – Dekoracja zwycięzców wyścigu dodatkowego Eliminator MTB
18:00 – Dekoracja zwycięzców Mistrzostw Polski XCE
18:30 – Ceremonia zamknięcia Mistrzostw

2017-08-04 00:14:06
(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Kolarstwo górskie – w centrum miasta.
  To może niedługo wioślarze tez ? po kostce będa napier …
  Ludzie – to tak żałosne, że brak słów.

  • Proponuję rozszyfrować skrót XCE. Czasem warto przeczytać, dowiedzieć się czegoś nowego, otworzyć oczy na świat. Ale czytam, że skrót „napier…” opanowany. Brawo!!!

  • Do lat takie imprezy takie imprezy są organizowane w hiszpnii lub w portuglali. Przyciągają ogromną rzeszę widzów i są mega widowiskowe. Ogromny props dla organizatorów i oby tak dalej. A jeśli komuś nie podoba to nie musi brać udziału w tej imprezie.

 2. Super impreza, z roku na rok co raz lepsza! Wśród krajowych kolarzy górskich Lublin już słynie z tej imprezy! Tak trzymać!

 3. Haha kajakiem lubartowską w dół kto dalej dojedzie 😀

  Jak by nie było tras rowerowych chociażby w lesie nad zalewem,poligon na czechowie z byłą trasą motocrossową czy las na górkach czechowskich jest kozacko są trasy jak lubi się adrenaline i ma odrobinę szaleństwa we krwi

 4. Apel otwarty: czy możemy przestać zamykać kolejne części centrum miasta, po to żeby garstka ludzi mogła tam popedałować? Rowerzyści to nie jedyni obywatele Lublina a ostatnio najbardziej naprzykrzający się!

  • Nie ma to jak codzienny łyk kultury na polskich ulicach. Same uśmiechnięte twarze w autach. Życzliwi, kulturalni, praworządni ludzie w swoich blaszanych maszynach, dla których każdy jest przyjacielem i jest mile widziany. Tak bardzo kochają innych użytkowników drogi, że pieszy musi uciekać z pasów, a rowerzyści wolą jeździć chodnikami…