690 680 960

W niedzielę pochmurno i możliwe burze

W niedzielę Polska będzie jeszcze pod wpływem ciepłego niżu bałtyckiego. Okres ciepłej pogody jednak dobiega końca i już w niedzielę wieczorem z zachodu wejdzie do kraju chłodny front atmosferyczny, co spowoduje znaczące obniżenie temperatury.

Ładne wrześniowe słońce ustępuje miejsca pochmurnej i chłodnej aurze, która spowodowana będzie chłodnym frontem atmosferycznym. W ciągu kilku najbliższych dni temperatura się obniży. W niedzielę możliwe w regionie burze i opady deszczu.

W ciągu najbliższych godzin wystąpi ryzyko ulewnych opadów deszczu, szczególnie w Polsce środkowej, południowej i południowo-wschodniej. Niewykluczone, że spowodują one lokalne podtopienia.

Miejscami (zwłaszcza na południu) niewykluczony jest umiarkowanej wielkości grad (średnicy 1-2 cm). Rozwój burz możliwy jest już w pierwszej części dnia, ale największe ich szanse występują w godzinach popołudniowych i wieczornych. Również w nocy na przechodzącym froncie chłodnym możliwe są nieliczne burze.

Temperatura od 19 do 22 stopni C obecnie, na początku tygodnia zaś w granicach 13-17 stopni. Niskie ciśnienie 995 hPa nie sprzyja koncentracji i dobremu samopoczuciu.

2014-09-21 09:35:04
(fot. lublin112.pl, oprac. dzięki współpracy z serwisem lowcyburz.pl)

2 komentarze

  1. A niech se ciutke popada. Sucho je jak jaka cholera i niemożebnie sie kurzy, a ludzie grzeszne jak nie wiem co, albo jeszcze mocniej, to i jaki piorunek za kare nie zawadzi.

  2. A potem będzie lało przez 40 dni i nocy….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska