690 680 960

W niedzielę odbędzie się IV Lubelski Wyścig Kaczek. Zobacz program imprezy

Już jutro w Lublinie odbędzie się IV Lubelski Wyścig Kaczek. Start wyścigu o godzinie 17 w Parku Ludowym przy al. Piłsudskiego nad rzeką Bystrzycą w Lublinie.

W niedzielę w Lublinie odbędzie się IV Wyścig Kaczek, który połączony będzie z Festynem Rodzinnym. Organizatorzy zapraszają na imprezę do Parku Ludowego. Centralnym elementem będzie wyścig gumowych kaczek, które popłyną Bystrzycą. Podczas Festynu będzie możliwość korzystania z różnego rodzaju atrakcji dla osób w różnym wieku.

Atrakcje Festynu Rodzinnego:

Skakanka
W specjalnym namiocie firmy Skakanka, wyposażonym w zestaw multimedialny będzie można wypróbować nowoczesną metodę rozwoju funkcji poznawczych dzieci, łączącą ruch z zabawami multimedialnymi zaprojektowaną przez firmę Skakanka.

Iluzjonista
Michał czaruje, żartuje i oszukuje każdego napotkanego widza. Podczas jego pokazów najważniejsze są dwie rzeczy: śmiech oraz zdziwienie – w dowolnej kolejności. Podczas wyścigu kaczek przekonacie się co jest szybsze niż kaczka, a także poznacie N.M.S. (Największy Magiczny Sekret).

Dmuchańce – skakańce wszelkiej maści
Zamek, tor przeszkód, zjeżdżalnia, jednym słowem wszystko, czego dzieciaki nigdy nie mają dość. Zapraszamy do parku dmuchańców, oczywiście wstęp wolny!

Najlepsze gry i zabawy z naszego dzieciństwa, czyli Fundacja 2 Ognie w akcji
Stare proste zabawy, które nie wymagają większego zaangażowania finansowego, a dają wiele radości. Dorośli i maluchy, starsi i młodsi, panowie i panie, ci wysportowani i ci mniej, każdy znajdzie coś dla siebie.

Koty, myszy, rusałki i co tylko sobie wymarzycie
Kolejna atrakcja ukochana przez dzieciaki, czyli malowanie twarzy. Zmień się nie do poznania. Zaskocz znajomych, przestrasz rodziców. Daj się ponieść swojej wyobraźni.

Gry planszowe wiecznie żywe
Przyjdź na stanowisko z grami planszowymi. Wolisz gry strategiczne czy zręcznościowe? Lekkie, czy takie, które zmuszą Cię do wysiłku? Konfrontacyjne czy kooperacyjne? Świat gier planszowych na festynie czeka na Ciebie. Przyjdź, znajdź sobie godnego rywala i rozegraj zwycięską partię. Oczywiście wolontariusze są do Waszej dyspozycji, będą uczyć, wyjaśniać i pomagać.

Towarzyskie gry plenerowe
Zapewne widziałeś gdzieś film z grupą graczy, którzy na trawniku rzucają metalowe kule. Tak, to jest właśnie Petanque czyli gra w boule. Co takiego jest w tej grze, że jest ona tak popularna na południu Europy? A gra w Kubb lub Molky? To z kolei propozycje towarzyskich gier plenerowych z północy, ze Skandynawii. Zbierz drużynę i rzuć przeciwnikowi wyzwanie. Będą emocje, będzie się działo. Gry nie tylko dla najmłodszych, to są gry dla prawdziwych wojowników!

Bańki mydlane
Kto nie lubi puszczać baniek mydlanych? A kto nie lubi ich łapać i rozbijać? Szczególnie, gdy bańki są duże, duuże, duuuuże.

Na stoisku z wyrobami ludowymi spotkamy się z Panią Anną Słabczyńską, znaną i utalentowaną twórczynią ludową. Jest certyfikowaną poetką oraz wycinankarką ludową. Do jej najbardziej rozpoznawalnych prac należą Wycinanki Lubelskie, które prezentowane są w Muzeach nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Pod jej doświadczonym okiem będziemy mogli wykonać własne wycinanki.

Animowane zabawy dla dzieci
Dla wszystkich rodziców, którzy poszukują chwili oddechu, chwili dla siebie, chętną pomocą służą wolontariusze, którzy w czasie festynu zadbają i zatroszczą się o Wasze pociechy, aby zapewnić im dobrą zabawę.

Dekoramika, czyli tworzenie pięknej ceramiki dla wszystkich
Każdy może stworzyć przepiękne i niepowtarzalne arcydzieło ceramiczne. Wystarczy tylko niewielka pomoc, której z przyjemnością użyczą pracownicy Dekoramiki.

Kemping u Superika zaprasza do strefy animacyjnej dla dzieci o nazwie Kemping Naukowy; przygotowano tam zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy, tor przeszkód, zabawy z klockami, robozawody dla fanów techniki.

Gra terenowa „Rodzina to mój skarb”
Dla tych, którzy lubią wyzwania rodzinne przygotowano małą grę terenową. Proponujemy zmagania sportowe, zręcznościowe, kreatywne zagadki i zadania. Wszystko to z dużą dozą śmiechu, zabawy, zdrowej rywalizacji i przede wszystkim w rodzinnej atmosferze. Dla najlepszych drużyn ciekawe nagrody.

Program:

14:00 – Oficjalne rozpoczęcie festynu
15:00 – Pokaz akrobacji i skoków Strefy Wysokich Lotów
16:30 – Kaczy korowód
16:45 – Wyścig Kaczek VIP
17:00 – IV Lubelski Wyścig Kaczek
17:30 – Pokaz iluzjonisty
ok. 18:00 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
19:00 – Zakończenie festynu

Wyścig Kaczek jest cyklicznym wydarzeniem charytatywnym, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie potrzebujących dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z rodzin wielodzietnych.

2017-05-20 09:53:19
(fot. mat. org.)

3 komentarze

  1. kumpel brejdaczki

    ciekawe czy prezes Jarosław wystartuje w wyścigu?

  2. Marudzicie jak stare dziady, którym przeszkadzają ich śmierdzące gacie.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas