W niedzielę w Lublinie odbędzie się I Europejski Turniej Piłki Nożnej

W niedzielę o godz. 10:00, na boiskach Centrum Kultury Fizycznej UMCS w Lublinie rozpocznie się I Europejski Turniej Piłki Nożnej. Jego organizatorem jest Krzysztof Hetman Poseł do Parlamentu Europejskiego.

W Turnieju wezmą udział młodzi piłkarze z terenu całego województwa lubelskiego w wieku 10-12 lat. Będzie to doskonała okazja do sprawdzenia umiejętności młodych adeptów piłki nożnej w sportowych rozgrywkach z ich rówieśnikami z innych klubów piłkarskich. Turniej poprowadzi Konrad Nowak – napastnik Motoru Lublin. Podczas Turnieju młodzi piłkarze będą mogli również wziąć udział w dodatkowych konkursach z udziałem gościa specjalnego – Zygmunta Kalinowskiego – polskiego piłkarza, bramkarza, członka reprezentacji Polski podczas meczu na Wembley z Anglią w 1973 r., uczestnika Mundialu 1974.

Turniej rozpocznie się o godzinie 10:00, na boiskach Centrum Kultury Fizycznej UMCS w Lublinie. Jako pierwsi zagrają dzieci ze Szkoły Podstawowej Kaznów Sokoły z Gminnym Klubem Sportowym Ogniwo Wierzbica. W kolejnych meczach zmierzą się: Sokół Konopnica z Kalinówka Team, Motor Lublin z Powiat Kraśnicki Football Academy, UKS Jabłoń z Gminą Puchaczów. O godzinie 11:15 zaplanowano przerwę, w trakcie której zorganizowany zostanie konkurs dla uczestników.

Kolejne mecze będą się odbywały do godziny 14. Wtedy najlepsze kluby z zagrają mecze finałowe. Celem organizowanego wydarzenia jest promowanie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży oraz gry w myśl zasady „fair play”, wychowywanie poprzez sport, propagowanie zdrowego trybu życia, aktywizacja lokalnych środowisk sportowych oraz współpraca lokalnych drużyn piłkarskich. Na każdego uczestnika Turnieju czekają nagrody rzeczowe, a zwycięska drużyna otrzyma dodatkowo pamiątkowe medale i puchar. Wręczenie nagród, medali i pucharów zaplanowano na godzinę 15.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)
2018-05-12 22:19:46

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska