Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

W niedzielę intensywne opady deszczu i porywisty wiatr

W ciągu najbliższych godzin zmieni się sytuacja pogodowa nad Polską. W regionie należy się spodziewać intensywnych opadów deszczu oraz porywistego wiatru.

W sobotę i niedzielę nad wschodnią Polską będziemy mieli dynamiczną sytuację pogodową. Wszystko za sprawą ośrodka niżowego, który wkrótce da się we znaki. Należy spodziewać się porywów wiatru od 70 km/h do 90 km/h, oraz intensywnych opadów deszczu a lokalnie mogą wystąpić nawet burze.

Temperatura w sobotę od 10 °C w południowej części regionu do 4 °C na północnych krańcach. W centrum województwa od 5 °C do 7 °C. Oprócz tego należy liczyć się z opadami deszczu o natężeniu słabym do umiarkowanego. W nocy z soboty na niedzielę od 5 °C na północy województwa do 8 °C na południu lubelskiego.

W niedzielę temperatura na poziomie od 12 °C w północnej części regionu do 15 °C na południowych krańcach. Po zachodzie słońca temperatura oscylować będzie na poziomie od 7 °C. Oprócz tego należy spodziewać się silnych porywów wiatru z kierunku północnego, północno-zachodniego o prędkości 60 – 90 km/h. Ponadto możliwy jest rozwój struktur o charakterze konwekcyjnym przynoszących opady deszczu a nie wykluczone, że także burze. Ryzyko zjawisk burzowych nie jest duże. Wiatr zacznie słabnąć w nocy z niedzieli na poniedziałek a ustanie całkowicie najprawdopodobniej na początku nowego tygodnia.

2015-11-07 10:16:34
(fot. lublin112.pl, prognoza oprac. dzięki współpracy z serwisem Lubelscy Fani Burz)

6 komentarzy

 1. ładne będzie rozpoczęcie sezonu morsów, na zalewie pewnie tsunami…. ale i tak się wybieram

 2. Cichobiorek Cichodajek

  Taka prognoza po góralsku brzmiałaby: Abo bedzie pogoda, abo bedzie loło.
  Krócej, 50/50, a jak konkretnie. 🙂

 3. Deszcz i wiatr może będzie ale napewno nie wystąpi cumulonimbus widoczny na zdjęciu :)) .

  • Przy takiej sytuacji różne rzeczy mogą być. Obserwuję prognozy i Lubelscy Fani Burz mają wysoką sprawdzalność.

   • Noo… Ostatnio miał być śnieg po kolana w Lublinie. Za ich radą wyciągnęłam szufle do śniegu a wszyscy sąsiedzi pukali się w czoło. Lubartowscy górale powiadają, że zawsze jest pogoda, a czy dobra czy zła to już widzimisię człowieka.

    • Lubelscy Fani Burz

     Nie było mowy, że w Lublinie śnieg będzie, lecz że w regionie. Na południu Lubelszczyzny spadł wtedy śnieg, więc nie wiem w czym problem widzisz

Z kraju

Sport