Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

W niedzielę Dożynki Wojewódzkie. Do Radawca dowiozą bezpłatne autobusy

W niedzielę na lotnisku w Radawcu w gminie Konopnica odbędą się Dożynki Wojewódzkie. Organizatorzy spodziewają się kilkudziesięciu tysięcy osób.

Tegoroczne Dożynki Wojewódzkie odbędą się w niedzielę 2 września 2018 r. na terenie lotniska sportowego w Radawcu. Organizowana przez Województwo Lubelskie, Powiat Lubelski, Gminę Konopnica i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie impreza, jest wydarzeniem o zasięgu, randze i rozmachu na skalę wojewódzką. Skierowana jest do szerokiego kręgu mieszkańców województwa lubelskiego i już na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych regionu.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:30 korowodem i powitaniem delegacji dożynkowych. O godzinie 11:30 odbędzie się Obrzęd Dożynkowy z udziałem Zespołu Śpiewaczy Pod Zielonym Dębem. W samo południe odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta, po niej, około godziny 13:40 nastąpi ceremoniał dzielenia chlebem. O godzinie 14:00 wręczone zostaną odznaczenia i medale, potem na scenie zaprezentują się zespoły ludowe. Rozstrzygnięte zostaną również konkursy na najładniejsze wieńce dożynkowe oraz na najpiękniejszą posesję Powiatu Lubelskiego.

Na tegorocznej imprezie nie będzie muzyki disco polo. Organizatorzy postawili na grający połączenie muzyki elektronicznej, rocka oraz funku czyli zespół Łąki Łan, pop-rockową grupę Pectus a także na wokalistkę Anię Dąbrowską. Program artystyczny uświetni także występ kabaretu Smile. Część rozrywkowa rozpocznie się o godzinie 16:30 skeczami kabaretu Smile, o godzinie 17:00 wystąpi Kalina Folk, o 18:00 Łąki Łan, o 19:30 Ania Dąbrowska a o 20:45 Pectus. Nie zabraknie prezentacji powiatów i gmin województwa lubelskiego, wystawy maszyn rolniczych, prezentacji drużyn sportowych z naszego regionu, wesołego miasteczka oraz animacji i zabaw dla dzieci. Na koniec podziwiać będzie można pokaz sztucznych ogni.

Wzorem lat ubiegłych Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie uruchomi bezpłatną linię, którą będzie można dojechać do Radawca. Linia RAD będzie kursować na trasie: al. Kraśnicka – Konopnica – Radawiec lotnisko. Z przystanku Rondo Krwiodawców 03 autobusy odjadą o godzinie: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00 i 20:00, z kolei z Radawca o: 11:25, 13:25, 15:25, 16:30, 17:30, 18:30 i 19:30. Dodatkowo, ok. godz. 22:30, po zakończeniu imprezy, podstawione zostaną w Radawcu autobusy przegubowe, który odwiozą uczestników dożynek do Lublina.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-09-01 22:24:10

14 komentarzy

 1. Jak co roku korek będzie do kościoła w Konopnicy
  Po dożynkach to samo tylko w drugą stronę
  Nic nie zmieni ludzi by dojechać do celu swoim autem a najlepiej pod samą scenie.
  Znakomite miejsce aby napić się ciepłego piwa 😉

 2. lepiej pomnik smoleński zrobić i hołd składać co 15 minut szukając prawdy

 3. Nie to żebym się czepiał, ale po co mieszkańcy miasta jadą na dożynki ?

 4. A ty jak co roku stoisz w tym korku cebularzu? Rusz trochę głową naprawdę da się dojechac pod samą scenę inną trasabez żadnych korkow

 5. Jeden autobus na dwie godziny.?? ……rewelacja….się MPK szarpnęło

 6. Dożynki bardziej prezypomają hurtownię z chińskimi zabawkami niż świeto plonów. i rolników Wystawa rolnicza maszym ograniczona do jednego wystacy sprzętu jakas hurtownia z akumulatorami czi unnym sznurkiem itd. Na scenie zespoły – z rolnictwem nie majce nic wspólnego (sorki w tym roku jest ŁĄKi Łan :)). jest oczywiście namiot dla VIP dostępu do niego strzeże profesjonalna ochrona, Stoły w namiocie zastawione na bogato dowiezionym cateringiem a rolnicy czy strażacy OSP który biporą udział w dożynkach lub zabezpieczeniu musza sie zadowolić kuponem na kiełbasę szt1 i piwo szt.1. Po trochu przypomina to orwelowski „Folwark żwierzęcy”. Na straganach króluje tandeta i straszna drożyzna..Szkoda tracić czasu w tak piękną niedzilę, zdrowiej wyjśc na spacer.

  • icosietakpatrzysz

   Nie chcesz nie jedziesz….dla mnie np bezsensowne jest łażenie bez ladu i skladu wiec nie mierz wszystkich swoją miarą

 7. A czy litościwa POLICJA będzie łaskawie kontrolować stan trzeźwości na wszystkich okolicznych drogach w odległości powiedzmy 2-5km???
  A może raczej NIE bo suweren nie będzie zadowolony??