Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Niedawno ją wybudowali, kładka jest już zamknięta. To tylko zaplanowane prace

Niedostępna dla użytkowników jest kładka pieszo-rowerowa na Bystrzycy prowadząca do Parku Ludowego. Sytuacja taka potrwa blisko dwa tygodnie.

Zamknięta została wybudowana niedawno kładka pieszo-rowerowa na Bystrzycy. Obiekt powstał w ramach rewitalizacji Parku Ludowego. Dolna część to chodnik i ścieżka rowerowa, zaś górną stanowi pomost rekreacyjno-widokowy. Nawierzchnia z modrzewiowych ryflowanych desek, szklane balustrady, elementy ze stali szlachetnej oraz iluminacja sprawiły, że kładka od razu spodobała się mieszkańcom.

Jednak we wtorek wiele osób zwróciło uwagę, że obiekt został wyłączony z użytkowania. Z obu stron ustawione zostało też metalowe ogrodzenie. Niektórzy zaczęli podejrzewać, iż kładka uległa uszkodzeniu i zagraża bezpieczeństwu jej użytkowników. Przedstawiciele Urzędu Miasta zapewniają jednak, że nic takiego nie ma miejsca, a obiekt został chwilowo zamknięty z uwagi na zaplanowane prace.

Jak wyjaśnia Monika Głazik z Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin, chodzi o konserwację poszycia obiektu. W jego ramach kładka zostanie umyta, podobnie jak pięć drewnianych zejść do rzeki. Następnie będą one zakonserwowane preparatem z olejem lnianym, który chroni drewno przed wilgocią.

Prace mają potrwać do 20 czerwca, jednak w dużym stopniu termin ten zależny jest od pogody. Jeżeli warunki będą sprzyjające, jest szansa, że zakończą się wcześniej. Przedstawiciele ratusza dodają, że roboty te wykonywane są co roku w ramach bieżącego utrzymania obiektu. Co więcej, ich realizacja jest obowiązkowa, aby utrzymać gwarancję udzieloną przez wykonawcę.

(fot. nadesłane/Norbert)

10 komentarzy

 1. to jest właśnie fuszera za 44 mln zł! + 8 mln zł na naprawy bo coś nie tak było z odwadnianiem! to jest park na miarę naszych możliwości! chore wydawanie grubych mln…. a 1oo m dalej nawet nie pomalowali kładki metalowej bo co kasy nie było?;)! i wygląda obskurnie farba odchodząca ogólnie syf! chore nie’rządy peło!

 2. parkowe rewolucje

  już coś się skiepało? i „tylko” 2 tygodnie? pewnie ze 2 miechy jak nie dłużej…. a ile kasy za ten remont/ przegląd krewny i znajomy królika przytuli?

 3. szajs jak ten caly park ! błoto – dziesiątki uschniętych drzew – ani jednego drzewa iglastego ! a hitem są te 3 krzaki róży koło pieknej hali targów

  park ludowy to popis mozliwosci żukolandu czyli drogo i byle jak

  • Podaj i gatunek drzewa iglastego, który się utrzyma na tak wilgotnym stanowisku – sam pisałeś, że błoto 🙂
   Drzewa uschnięte- tak, głównie stare, które po prostu latami się dusiły przez wiecznie zalane korzenie. Odwodnienie wyraźnie poprawiono – kto bywał w tym parku wiosną widzi różnicę.
   Hala targowa – tak, to jest niewypał i dewastacja parku. Ani to ładne, ani praktyczne. Przy okazji rewitalizacji mogli rozebrać. Choć w sumie przydała się na szpital 🙂

 4. Zamknąć obwodnicę i S 19 na przegląd! JPRDL owadolandia POpaprana.

 5. Bubel się sypie.

 6. Ledy jeszcze niech poprawią bo część nie działa.

 7. Wieśniak (dawniej: chłop małorolny)

  Za te pieniądze i przez dwa tygodnie to te prace wykonałbym sam jeden, solo, a nie kilkuosobowa brygada,
  która pracuje 8 godzin na dobę, a prace wykonywane są po polsku tzn. do pracy stawia się np. 8 osób,
  z czego zwykle pracuje 2-3 osoby, a reszta „nadzoruje” tych pracujących popalając papieroski i opowiadając sobie,
  komu i ile udało się wypić i czyją żonę zwyobracał poprzedniego popołudnia..

Z kraju

Sport