690 680 960

Niebezpieczny front ciepły dotrze nad woj. lubelskie. Przyniesie groźne opady marznące i krótką odwilż

Już jutro rano w regionie wystąpią opady mokrego śniegu, a następnie deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. Groźne warunki pogodowe dla kierowców i pieszych mogą utrzymać się do piątkowego południa.

W pierwszych dniach lutego pogodę kształtuje cyrkulacja strefowa. Dlatego warunki pogodowe są zmienne. Nie brakuje opadów zarówno w formie ciekłej, jak i też stałej. Pierwsza część nocy nie przyniesie jeszcze opadów marznących. Sytuacja zacznie zmieniać się w drugiej części nocy i nad ranem w piątek, kiedy to nad woj. lubelskie zacznie nasuwać się zachmurzenie i opady związane z frontem ciepłym.

Jutro od godzin porannych, w naszym regionie będą występować opady na froncie ciepłym. Początkowo będzie to mokry śnieg, który następnie z biegiem godzin zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem, a miejscami również deszcz marznący powodujący gołoledź z wychłodzonym podłożem. Niebezpiecznie może być na drogach całego woj. lubelskiego. Groźne warunki pogodowe dla kierowców i pieszych mogą utrzymać się jutro do godziny 12.

Kolejne dni przyniosą zmienne warunki pogodowe, częste opady w formie ciekłej, czasem stałej, okresami silny wiatr, a nawet lokalne burze. Nocami pojawić mogą się korzystne warunki do występowania oblodzenia dróg i chodników po dziennych i wieczornych opadach atmosferycznych, zatem kierowcy powinni zachować ostrożność.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów

(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. Walić taką zimę, codziennie lodowisko

  2. Front zimny – niebezpieczny, front ciepły -też niebezpieczny. Dla współczesnych mediów wszystko jest niebezpieczne…

Kursy walut

  • USD 3.985zł -0.15%
  • GBP 5.0509zł -0.09%
  • EUR 4.3337zł -0.36%
  • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas