690 680 960

Przedszkolaki wraz z rodzicami wykonały karmniki dla ptaków. Umieszczono je w parku miejskim (zdjęcia)

Dzieci nauczyły się, jak pomagać ptakom w okresie zimowym, ptaki zyskały wiele miejsc, gdzie w tym trudnym okresie będą mogły się posilić. W Opolu Lubelskim ruszyło rozwieszanie karmników.

W ubiegłym tygodniu w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim burmistrz Sławomir Plis oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Stachowicz spotkali się z przedszkolakami. Wszyscy wspólnie wieszali domki dla ptaków. Zostały one wykonane przez dzieci i ich rodziców w ramach ogłoszonego jeszcze w ubiegłym roku konkursu.

Jego celem było przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na konieczność dokarmiania ptaków w okresie zimowym, jak też wzmacnianie więzi z najbliższymi. Przedszkolaki mogły się też dowiedzieć, kiedy należy dokarmiać ptaki i jakim pożywieniem. Dobór odpowiedniego pokarmu jest bowiem bardzo ważny.

Łącznie powstało 50 karmników, które zaskakiwały kreatywnością i oryginalnością, jednak w parku umieszczono ich tylko 11. Pozostałe będą sukcesywnie montowane na terenie instytucji, z którymi Przedszkole Miejskie współpracuje. Pojawią się one m.in. przy komendzie policji, obok jednostki straży pożarnej, czy na terenie biblioteki.

Oczywiście teraz każdy z mieszkańców może je w razie potrzeby uzupełniać. Należy pamiętać, że najwłaściwszym pożywieniem o tej porze roku są wszelkiego rodzaju nasiona m.in. słonecznika, do tego dochodzą ziarna kukurydzy, prosa, pszenicy, lub owsa, a także orzechy, suszone lub świeże owoce, czy nawet gotowane warzywa.

(fot. Gmina Opole Lubelskie)

4 komentarze

  1. W sam raz na koniec zimy,żeby się nie przemęczać karmieniem.

  2. Hahaha… O tej porze roku wiesza się budki lęgowe. Brawo!

    • …żadne hahaha ! … ptaki najbardziej potrzebują dokarmiania gdy rozpoczynają lęgi , nawet do maja

      • ……a właśnie że hahaha!…… w sezonie lęgowym jedzenia dla ptaków jest tyle że nie potrzebują dokarmiania, na szczęście natura wie o tym najlepiej i wiosną nic do karmnika nie będzie zaglądało.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!