Niebezpiecznie ślisko na drogach. Możliwe oblodzenie dróg i chodników

W nocy z czwartku na piątek na drogach i chodnikach w regionie lokalnie może pojawić się lód. Wszystko za sprawą opadów deszczu i deszczu ze śniegiem oraz przymrozku powodującego oblodzenie.

W nocy z czwartku na piątek Polska znajdzie się pod wpływem rozległej zatoki niżowej. Różnica ciśnienia jest niewielka, a znad północnej Polski nad Bałtyk przemieszczać ma się niewielki ośrodek niżowy, który powstał kilka dni temu nad północną Afryką i przez Bałkany dotarł do kraju. Pozostaniemy w strefie frontu okluzji, dlatego nie zabraknie opadów atmosferycznych, które największe mają być na północy.

Zachmurzenie będzie w całym regionie całkowite. Lokalnie występują zanikające opady atmosferyczne o natężeniu słabym. Jest to zarówno deszcz, jak też miejscami deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura oscyluje w całym województwie lubelskim od 1°C do 0°C. Lokalnie przy gruncie może występować przymrozek, co może skutkować oblodzeniem dróg i chodników.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -4°C.

W kolejnych dniach czeka nas postępująca ochłodzenie. Możliwe są opady zimowe, utworzy się niewielka pokrywa śnieżna. Wkrótce podamy więcej informacji.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów

(fot. pixabay.com)

2 komentarze

 1. Ja już mojej mówiłem że dziś w nocy nadciąga oblodzenie;)
  Także czekamy;)

 2. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu – w związku ze związkiem sugeruję zachowanie większych odstępów między… oraz delikatniejsze traktowanie gejów, gazu i hamulca, a pieszym zabranie ciut piaseczku do kieszonek… i żeby mi nie było, że nie mówiłem

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia