Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Niebezpiecznie ślisko na drogach. Możliwe oblodzenie dróg i chodników

W nocy z czwartku na piątek na drogach i chodnikach w regionie lokalnie może pojawić się lód. Wszystko za sprawą opadów deszczu i deszczu ze śniegiem oraz przymrozku powodującego oblodzenie.

W nocy z czwartku na piątek Polska znajdzie się pod wpływem rozległej zatoki niżowej. Różnica ciśnienia jest niewielka, a znad północnej Polski nad Bałtyk przemieszczać ma się niewielki ośrodek niżowy, który powstał kilka dni temu nad północną Afryką i przez Bałkany dotarł do kraju. Pozostaniemy w strefie frontu okluzji, dlatego nie zabraknie opadów atmosferycznych, które największe mają być na północy.

Zachmurzenie będzie w całym regionie całkowite. Lokalnie występują zanikające opady atmosferyczne o natężeniu słabym. Jest to zarówno deszcz, jak też miejscami deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura oscyluje w całym województwie lubelskim od 1°C do 0°C. Lokalnie przy gruncie może występować przymrozek, co może skutkować oblodzeniem dróg i chodników.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -4°C.

W kolejnych dniach czeka nas postępująca ochłodzenie. Możliwe są opady zimowe, utworzy się niewielka pokrywa śnieżna. Wkrótce podamy więcej informacji.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów

(fot. pixabay.com)

2 komentarze

  1. Ja już mojej mówiłem że dziś w nocy nadciąga oblodzenie;)
    Także czekamy;)

  2. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu – w związku ze związkiem sugeruję zachowanie większych odstępów między… oraz delikatniejsze traktowanie gejów, gazu i hamulca, a pieszym zabranie ciut piaseczku do kieszonek… i żeby mi nie było, że nie mówiłem

Z kraju

Polityka i społeczeństwo