Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Niebezpieczne oblodzenie dróg i chodników wystąpi na obszarze woj. lubelskiego. Kierowcy powinny zachować szczególną ostrożność

Na początku lutego dominuje pogoda niżowa. Nie brakuje zachmurzenia dużego i całkowitego oraz opadów. Wiatr jednak nie stanowi zagrożenie dla mieszkańców. Podczas nadchodzącej nocy po przejściu wypełniającego się niżu i układu frontów nad Ukrainę, przewiduje się spadek temperatury poniżej zera, co skutkować ma oblodzeniem dróg i chodników.

W najbliższych godzinach spodziewamy się zamarzania chodników i dróg po opadach śniegu i deszczu ze śniegiem oraz deszczu. Dlatego też kierowcy i piesi w całym regionie powinni zachować dużą ostrożność.

Oblodzenie dróg i chodników może wystąpić już od godziny 18 w środę i utrzymać się do godziny 9 w czwartek na obszarze woj. lubelskiego. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C, a przy gruncie do -4°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia oblodzenia ocenia się na 85%.

Najnowsze informacje pogodowe

Położenie opadów

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. Codziennie powinni zachowywać ostrożność a tak nie jest ….to czemu akurat dziś mają robić wyjątek ? Będą się tłukli jak co dzień kiedy pada śnieg czy deszcz o jest ślisko …a stróże prawa będą mieli piękne żniwa

  2. tosz to śok, jusz na karzdym skżyżowaniu powinne stojać solniczki w pęłnej gotowośći a nie dopieru jak kierowce pszyczepości stracom to jadom i udajom rze sypiom, któś powinienen z tem zrobić pożondek, NO!!!!

  3. Środa dzień loda

  4. Dziadek ze Slamsowa

    Nic nie napisaliście, że i na slamsowie może coś oblodzić…
    A oblodziło mi moje prywatne schody (11), cieszę się, że rzuciło mnie na doopę, a nie na pysk… wstałem już po 5 minutach i dla mojego bezpieczeństwa, na czworaka wróciłem na kwadrat.
    Jako chorobę współistniejącą chyba sie tego nie da wykorzystać, tyle tylko, że postękam jeszcze kilka dni…