Nie żyje pieszy potrącony przez fiata w Lublinie. Mężczyzna zmarł w szpitalu (zdjęcia)

Tragicznie w skutkach zakończył się popołudniowy wypadek na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Potrącony przez fiata mężczyzna zmarł w szpitalu.

Nie udało się uratować życia mężczyzny, który po południu został potrącony przez samochód dostawczy na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Jak już informowaliśmy, przed godziną 13 kierujący fiatem młody mężczyzna jadąc w stronę Felina, potrącił znajdującego się na oznakowanym przejściu pieszego. Następnie pojazd zjechał na chodnik i uderzył w słup latarni.

Pieszy poruszał się od strony cmentarza w kierunku pętli autobusowej. W wyniku potrącenia doznał licznych, poważnych obrażeń ciała. Nieprzytomny i w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Pomimo starań lekarzy, zmarł po niedługim czasie. Mężczyzna miał 69 lat.

Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku. Jak nas poinformowano, nie ma potwierdzenia wersja kierowcy, o rzekomym wtargnięciu pieszego na przejście. Dodatkowo wiadomo już, że kierowca fiata przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość. Co więcej, przebieg zdarzenia zarejestrowała kamera w jednym z pojazdów komunikacji miejskiej.

(fot. lublin112.pl)

54 komentarze

 1. Zimno, mokro, ślisko – a większość kierowców zapie…dala, jak tępe osły.

  • Dokładnie!!! To sobie posiedzi za kratkami…

   • Podejrzany wyrazi skruchę. Przeprosi rodzinę. Będzie mówił, że on nie chciał i żałuję, a Wysoki Sąd nie chcąc odbierać kilkunastu miesięcy życia skazanemu, zawiesi wykonanie kary.

    • A może wystarczy go przenieść do innego oddziału firmy?

     • Dobre!
      W kościele się to sprawdza.

     • Nie najlepiej to od razu go powiesić na pierwszej latarni, co by tępa tłuszcza miała zaspokojone tępe poczucie „sprawiedliwości”…. a o brak miłosierdzia to najwyżej oskarży się katolików… Tępe chamy nie życzę wam żeby wam się przytrafiło potrącić kogokolwiek z takim skutkiem, ale przydałaby wam się mała lekcja z życia co by wam w pięty poszło, bo na forum to wszyscy mądrzy i zapobiegliwi, tyle że w praktyce to sami byście się powiesili na miejscu ze strachu. Życie płata różne figle wszystkim.

     • Yaneck, a w meczecie też czy już nie i trzeba czekać na kata z maczetą?

    • To siedząc w więzieniu jest się nieżywym a przed wyjściem się zmartwychwstaje? Skąd Franek takie informacje wziąłeś?

 2. Gdzie są teraz te tępe ⛇ od komentarzy pod poprzednim artykułem?

 3. Prof. Tralczyk

  Kurier/dostawca miszcz kierownicy…

 4. Zryty leb pseudokierowcy nie wiazalbym ze zla pogoda. Na oznakowanym przejsciu gdy jest widno, w centrum miasta trudno potracic kogos chyba, ze ktos nie szanuje zycia innych.

  • Takie są konsekwencje jazdy „szybkiej ale bezpiecznej”.
   Czego by nie napisać o zachowaniu pieszego (choć na razie nie ma podstaw by zarzucić, że przechodził nieprawidłowo) to prędkość w miastach (czy w rejonie PdP) jest ograniczona do 50km/h właśnie po to by potrącenia nie kończyły się ciężkimi (w tym śmiertelnymi) obrażeniami u potrąconego.
   Gdy w momencie wjechania w pieszego ma się 60km/h a nie 40km/h to ta właśnie różnica prędkości 20km/h zmniejsza szanse przeżycia około 10 krotnie.

   • Dodam jeszcze że w mieście jest ograniczenie z zasady do 50 , ale w miejscach gdzie jest dużo pieszych czy też duże prawdopodobieństwo pojawienia się pieszego na pdp to zachowanie szczególnej ostroznosci wg mnie oznacza obniżenie prędkości nawet do 30/godz.
    Czy to jest taki problem żeby jeżdzić spokojnie , być przewidywalnym, tak aby piesi mieli do kierowców zaufanie.

   • Franio znawca teorii, ale praktyka zerowa.

 5. Czy kierowca był trzeźwy czy pod wpływem dopalaczy,nic nie piszę konkretnie?i na jakiej podstawie kamera w autobusie oblicza prędkość, może to suszarka była?

  • Na bardzo prostej zależności, że im coś się szybciej porusza w rzeczywistości – to tym bardziej przesuwa się na nagraniu względem obiektów nieruchomych zarejestrowanych na filmie.
   W jaki sposób Ty oceniasz czy dasz radę wyjechać z podporządkowanej? Fotoradarem mierzysz prędkość a dalmierzem odległość?
   Nie martw się. W sądzie biegły nie będzie ocenia prędkości „na oko”. Zmierzenie prędkości na podstawie filmu to zadanie z pierwszych klas podstawówki.

   • Obrażenia pieszego i uszkodzenia pojazdu dużą mówią o prędkości w chwili zderzenia. Nałożyć na to ślady hamowania i prędkość dojeżdżania do PdP znana i to z dość dużą dokładnością.

  • nie tylko kierowca

   Kamera w autobusie zarejestrowała zdarzenie a nie prędkość pojazdu samochodu sprawcy.
   Być może biegły na podstawie tego materiału ustali prędkość pojazdu (jest to możliwe).
   Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz.
   Na ogół głupi tego nie zrozumie i zadaje jeszcze głupsze pytania.
   A w sądzie się dziwi, że tak można.

   • Drogi asfaltowej nie ukradli

    Sprawę już rozstrzygnięto i teraz śledztwo idzie w kierunku udowodnienia tezy o niewtargnięciu a nie wyjaśnieniu sprawy. Dziwne że kraj gdzie tak działają służby nazywa się demokratyczny

  • Jak z nagrania obliczyć prędkość? Ot patrzaj, jakie żądanie skomplikowane. Kiedyś wystarczyło podzielić odległość przez czas, teraz być może jakiś klucz jest potrzebny…

   • Drogi asfaltowej nie ukradli

    Nie znam się ale się wypowiem. Powinieneś wiedzieć że tak dokładnej prędkości nie wyznaczysz

 6. Kazdy kierowca powie w takiej sytuacji ze pieszy wtargnął bo z jego nadmierną prędkością to ON takie ma odczucia. Ale FAKTY sa takie że pewnie ze wszystkich potrąceń pieszych to 1% pieszych wtargnął na przejście , reszta to wina kierowcy , braku uwagi i nadmiernej prędkości a o zachowaniu szczególnej ostrożności przed PDP nie wspomnę bo 50% kierowców nie zachowuje się jak przepisy nakazują. Jeśli kierowca jechałby wolniej tj max 50/godz to moze by człowieka połamał ale nie zabił. Redakcję prosimy o monitorowanie sprawy i poiformowanie nas o KARZE jaką nasz sąd zasądzi za zabicie człowieka.

  • Drogi asfaltowej nie ukradli

   Nie. Gdyby pieszy nie wtargnął to by nie było wypadku bo pieszy czekałby przed przejściem. Ot i tyle.

 7. Fiat potrącił pieszego… nie wiedziałem, że produkują autonomiczne samochody!

 8. Powinien dostą wyrok jak za morderstwo zryty kierowczyna

 9. W monencie takim kiedy kierowca zbliza sie do przejścia dla pieszych tak jak i pieszy zbliża sie do przejścia gdy nadjeżdża pojazd to niech ten pojazd ( proszę) sie zatrzyma oraz przepusci pieszego aby pieszy spokojnie przeszedl na drugą stronę ulicy.
  Natomiast ta sama sytuacja kiedy nie ma pieszego niech lamie kierowca przepisy trudno sie pisze” olej w glowie” ale niech prubuje dać żyć innym.

 10. Czyli mam rozumieć że wszyscy komentując tutaj jeżdżą zgodnie z przepisami i nigdy nie przekraczają prędkości…… Dobrze że mamy w Lublinie takich kierowców aż dziw bierze że ich jeszcze na oczy nie widziałem.

 11. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  „Jak nas poinformowano, nie ma potwierdzenia wersja kierowcy, o rzekomym wtargnięciu pieszego na przejście.”

  Dzbanisko z fiata nawet nie wie, co to znaczy „wtargnąć”. Otóż „wtargnąć” znaczy tyle, co „pojawić się w sposób niespodziewany”. A w przypadku przejścia dla pieszych może to oznaczać albo wbiegnięcie pieszego na przejście, albo wejście na pasy zza przeszkody ograniczającej widoczność. Jeśli żadna z tych dwóch okoliczności nie zachodzi, to znaczy, że nie ma mowy o żadnym wtargnięciu. Niespodziewanie wtargnąć w innych okolicznościach to można na jezdnię, gdzie nie ma przejścia dla pieszych i kierowca może się nie spodziewać, że ktoś się tam pojawi. Tutaj – żadnym wypadku.

  A co do kary, to zacytuję fragment dialogu z filmu „Symetria”
  „- Jak myślisz, Kosior. Ile Siwy dostanie?
  – No ja myślę, że piętnastaka dostanie”

  I takiego wyroku też życzę drogowemu mordercy z fiata.

  • Drogi asfaltowej nie ukradli

   Teoria o niewtargnięciu jest o tyle bzdurną że mówiący to wstydził podać swojego nazwiska.

   Weź pod uwagę że bez wtargnięcia nie byłoby wypadku.

  • Drogi asfaltowej nie ukradli

   Musisz wiedzieć że szeregowy pies (bo na określenie policjant to raczej nie zasługuje) zawsze będzie mówił że nie było wtargnięcia choć nie ma kompetencji tego oceniać.

   • Kurła fiks, tam są dwa pasy ruchu (jeden na wprost, drugi do skrętu do cmentarza). Jak 69-latek mógł wtargnąć OD RAZU NA DRUGI PAS?
    No jak?
    Teleportował się?

  • i tu się waszmość myli – zabita dziewczyna na ul. Zana (głośna sprawa) właśnie, wg sądu, „wtargnęła”. najprawdopodobniej uznanie wtargnięcia wynikało z faktu, że sprawca był papugą. co nie zmienia faktu, że przepisy są u nas jak guma do gaci – można je dopasować do każdej sytuacji

 12. po męczenników tymi 2 pasami zaiwaniają jak opętani. Ostatnio mijał mnie burak w bmw w kolorach tęczy na niemieckich blachach. Jechał 120 brawo, niech wszystkich rozjedzie bo pan na droge wyjechał
  Ludzie, patrzcie na pieszych, na przejścia, na dzieci a nie tylko gaz i do przodu. Jak zwykle młody bo mu sie spieszy, bo wyprzedaz w atrium

 13. ale szef go chwalił ze zawsze zdąża na czas

 14. Niema jak poczytać komentarzy sprawca juz znany.wyrok przyznany i wyeliminowany zły kierowca bo po lekturze komentarzy wnoszę że już zostali sami wzorowi kierowcy.moze i jechał za szybko może i popełnił błąd A na drodze niema podziału na złych kierowców i dobrych pieszych każdy się myli każdy może być w podobnej sytuacji A od osadów i wyroków są odpowiednie sluzby

  • Drogi asfaltowej nie ukradli

   Kierowcę hejtują ludzie którym nic się nie chce, nawet myśleć będąc na drodze.

 15. Jak można wejść pod samochód ???

  • głupia odpowiedź na głupie pytanie

   Zapytaj dowolnego mechanika to ci wyjaśni, oni robią to po kilkanaście razy dziennie.

   • I nadal żyją, są cali i zdrowi. Wniosek, chcesz byc nieśmiertelny na drogach, zostań mechanikiem.

 16. Kierowca "nie fiata"

  Tragedia a tragedie się zdarzają trzeba uważać. Ale czy tylko ja zwróciłem uwagę że słowo fiat fiata fiatem się ciągle powtarza? ani razu nie napisali że auto czy samochód osobowy ? Czy autor ma jakąś szczególną niechęć do tej marki że to tak tołkuje. Bo można by z tego wysnuć konkluzje że to wina „fiata”

 17. jak musial zap….przac ze tak daleko uderzyl jeszcze w slup i takiezniszczenia auta

 18. Znawcy…pomyslcie jaki to bol stracic Ojca meza brata czy dla dzieci dziadka. Niestety widzialem dzis lzy przez ten tragiczny wypadek i nawet jako bywalec sadistica patrzac na ten bol ludzi blizszych chcialo sie plakac
  Jesli ktos wchodzi tu pier…tylko swoje zlote mysli o jezdzie czy cos lub dla klotni i sporow to zycze najgorszego !!! I jeszcze gorszego ! A dla Pana spokoju i szczescia gdzies tam…:(

 19. Odstaw chłopie leki albo zmień lekarza, bo jak masz taki sam cyrk w głowie jak wychodzi z pisowni to współczuję. Tam zapieprzają i to głownie ci od strony miasta a nie od Kalinówki, i zauważyłem dziwny trend przyśpieszania przed skrzyżowaniem z ulicą Grenadierów jak tylko nie widać wyjeżdżającej policji.

 20. O tym wypadku się nie wypowiem bo nie widziałem. Wiem, natomiast, że na tej drodze wyścig trwa za każdym razem kiedy koło Lidla zapala się zielone światło. Jak tylko droga się rozwidla na dwa pasy zaczyna się wyprzedzanie i pokazywanie mocy silnika. Wszystko po to, żeby kilkaset metrów dalej ustawić się w odpowiedniej kolejności przed rondem. Potem i tak wszyscy jadą zderzak w zderzak przez odcinek Męczenników Majdanka wzdłóż Felina ale już we właściwej kolejności. Cieniasy z tyłu.

 21. Auto żeby się zatrzymać potrzebuje kilkudziesięciu lub kilkunastu metrów
  Pieszy żeby się zatrzymał potrzebuje 1 metra
  trzeba mieć tylko dobrego papugę

 22. Sami eksperci się wypowiadają.Jeździcie samochodem?Ja wiem że pieszy potrafi wtargnąć na jezdnię i nie zdaje sobie sprawy o drodze hamowania.Wlazi na pasy tuż przed samochodem bo uważa że ma pierwszeństwo.

  • Bo jak jest na pasach to niestety ma pierwszeństwo. Kierowca przed pasami jest obowiązany zwolnić na tyle aby nie narazić pieszego na niebezpieczeństwo.
   Przed pasami należy po prostu zwolnić…

 23. Zapnij pasy zanim wejdziesz na pasy.

 24. Dostawczaki i przedstawiciele w fabiach to najgorszy syf na naszych drogach. Zapieprzają ile fabryka dała i taki mamy finał. Transport wrzucić na tory i tyle w temacie…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki