Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie żyje obywatel Ukrainy. Mieszkańcy mówią o zabójstwie, policyjne czynności wskazują na co innego

Policjanci ustalają, w jakich okolicznościach stracił życie obywatel Ukrainy, którego ciało znaleziono w Klikawie koło Puław. Choć podejrzewano działanie przestępcze, obecnie wiadomo już, że wstępnie do jego śmierci nie przyczyniły się inne osoby.

W sobotni wieczór w miejscowości Klikawa w powiecie puławskim znaleziono zwłoki mężczyzny. Okazało się, że to obywatel Ukrainy w wieku ok. 50 lat. Od razu zaalarmowana została policja.

Na miejscu przez dłuższy czas pracowali policyjni technicy, którzy pod nadzorem prokuratora prowadzili oględziny oraz zabezpieczali ślady. Początkowo wszystko wskazywało, iż mężczyzna mógł stracić życie w wyniku działania przestępczego.

Otrzymaliśmy od mieszkańców szereg informacji wskazujących, iż doszło tam do zabójstwa. W niedzielę ustaliliśmy również, iż do tej sprawy policjanci zatrzymali jedną osobę. Dzisiaj jednak już wiadomo, że mężczyzna nie zginął z rąk innej osoby.

– Dalsze postępowanie wykazało, że na obecną chwilę nie możemy mówić o zabójstwie. Obecnie cały czas prowadzone są czynności mające na celu ustalenie, co zaszło tego dnia, a tym samym, w jakich okolicznościach obywatel Ukrainy stracił życie – wyjaśniał nam nadkom. Marcin Koper, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Zatrzymany po przesłuchaniu został zwolniony. Decyzją prokuratora ciało denata zabezpieczono celem wykonania sekcji zwłok. Wykaże ona, co było bezpośrednią przyczyną śmierci obywatela Ukrainy.

Jeden komentarz

  1. Dziwne. To dotyczy obywatela Ukrainy. A gdyby dotyczyło jakiegoś naszego bonza czy politycznego aparatczyka, sprawa by nabrała innego tempa.

Wiadomości z info112