Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie wszystko drożeje. W Radzyniu podjęto decyzję o obniżeniu opłat za parkowanie

Załamaniem się koniunktury gospodarczej oraz ochroną mieszkańców przed skutkami kryzysu tłumaczona jest decyzja o obniżeniu opłat za parkowanie w centrum Radzynia. Za pierwsze pół godziny postoju spadły one o połowę.

Mimo zapowiadanych przez rząd i NBP różnego rodzaju działań, podwyżki towarów i usług przybierają na sile. Ceny w kwietniu były średnio o 12,3 proc. wyższe niż rok wcześniej, a inflacja wyraźnie przebiła wynik z marca uzyskując poziom najwyższy od 1998 roku. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy spotykamy się również z decyzjami o wprowadzeniu obniżek opłat.

Na ostatniej sesji Rady Miasta w Radzyniu Podlaskim radni podjęli uchwałę o nowych stawkach za pozostawienie pojazdu w strefach płatnego parkowania. Co ważne, w tym przypadku żadnej podwyżki nie było, a opłaty te zostały obniżone. Za pół godziny postoju, zamiast dwóch złotych trzeba będzie zapłacić złotówkę, a za godzinę opłata spadła z 3 do 2 złotych. Druga godzina parkowania to koszt 2,20 zł a trzecia 2,40 zł. Wcześniej było to odpowiednio 3,60 zł i 4,2 zł.

– Zmniejszenie stawek podyktowane jest gwałtownym załamaniem się koniunktury gospodarczej, która dotyka całe społeczeństwo. Drastyczny wzrost cen spowodowany sytuacją międzynarodową nakazuje nam podjęcie działań, które będą chronić mieszkańców Radzynia przed skutkami tego kryzysu – wyjaśnia burmistrz Radzynia Jerzy Rębek.

Parkowanie w Radzyniu Podlaskim jest płatne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Z opłat zwolnione zostały osoby, które posiadają kartę parkingową i pozostawiają pojazd w odpowiednio oznaczonych miejscach, a także Honorowi Dawcy Krwi mający odpowiedni identyfikator. Z kolei za brak opłaty lub przekroczenie czasu naliczana jest opłata dodatkową w wysokości 100 zł.

Strefa płatnego parkowania obejmuje: odcinek ul. Ostrowieckiej od skrzyżowania z ul. Warszawską do placu Potockiego, parking po prawej stronie ul. Dąbrowskiego sąsiadujący z targowiskiem miejskim oraz parking przy ul. Warszawskiej przed dzwonnicą. Mieszkańcy mają też do dyspozycji bezpłatne są parkingi. Znajdują się one przy ul. Dąbrowskiego na placu przylegającym do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego, za targowiskiem miejskim oraz przy ul. Parkowej i Grobli Kasztanowej.

(fot. UM Radzyń Podlaski)

9 komentarzy

  1. niepotrzebnie oznaczone jako „LUBLIN”

  2. … biednym kierowcom trzeba pomagać z budżetu miasta bo paliwo drogie , bez auta ani rusz … a miasto bogate

  3. Radzyń to taka metropolia, że za pół godziny parkowania, trzeba było płacić tyle, ile za pół godziny w strefie A Lublina. Wypada też dodać, że niedawno stawki w Radzyniu zostały podniesione z 1zł za pół godziny do 2zł. Tyle że parking np. przy Ostrowieckiej przez to był prawie pusty. W tamtym tygodniu parkometr był uszkodzony, to parking był pełny! Przypadek…? 😉

  4. Jak za komuny – sól, zapałki i ocet bez podnoszenia cen – sukces.

  5. Bo tam już połowa lejce stracila za oranzade

  6. Będziesz wisiał putin!

    Ufff… Kamień z serca! Okazja. Jadę i parkuję.

  7. Musi być jakaś alternatywa,jadę do marketu i mam wyj….e na parkometry,jeno właściciele sklepów mają dylemat obniżać ceny czy likwidować placówki.Włodarze miasta zawierzonego powinni jak najszybciej zrobić przejście dla pieszych od niebieskich miejsc parkingowych przy Ostrowieckiej na drugą stronę ulicy,żeby nie narażać osób z niepełnosprawnością na spacery do odległych pdp.