Piątek, 17 maja 202417/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie udało się uratować życia wędkarza, który wpadł do wody. Mężczyzna miał 81 lat (foto)

Nie żyje jeden z wędkarzy, którzy dziś po południu wpadli do wody rozlewiska w Bogdance. Drugi z mężczyzn przebywa w szpitalu.

Pomimo starań ratowników, nie udało się uratować życia jednego z mężczyzn, który dziś po południu wpadł do wody podczas łowienia ryb. Jak już informowaliśmy, zdarzenie miało miejsce przed godziną 18 w Bogdance.

Mężczyźni wypłynęli łódką na rozlewisko, jakie utworzyło się w pobliżu kopalnianej hałdy. W pewnym momencie łódka się przewróciła i obaj wpadli do wody.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Zadysponowano również specjalistyczną grupę ratownictwa wodnego z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie.

Strażakom udało się odnaleźć obu mężczyzn. Jeden z nich po wyciągnięciu na brzeg nie wykazywał funkcji życiowych. 81-latek zmarł. Z kolei drugi z wędkarzy, 76 latek, przebywa w szpitalu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności oarz przyczyn zdarzenia.

(fot. policja)

2 komentarze

  1. ZUS się ucieszy

  2. Koledzy wędkarze

    Zginął robiąc to co kochał. Cześć jego pamięci !!