Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie udało się uratować życia potrąconego 33-latka. Mężczyzna zmarł w szpitalu (zdjęcia)

Pomimo starań ratowników medycznych oraz lekarzy nie udało się uratować życia rannego w wypadku mężczyzny. Na miejscu wciąż pracują policjanci.

Tragicznie w skutkach zakończył się wypadek, jaki wieczorem miał miejsce w Lublinie. Jak już informowaliśmy, około godziny 18 w rejonie pętli autobusowej przy ul. Krężnickiej, potrącony został mężczyzna.

Policjanci ustalili, iż kierujący BMW mężczyzna poruszał się w kierunku centrum. Wjechał w znajdującego się na jezdni pieszego. Potrącony 33-latek doznał poważnych obrażeń ciała i po reanimacji został przetransportowany do szpitala. Pomimo starań ratowników medycznych oraz lekarzy jego życia nie udało się uratować.

Z wyjaśnień kierowcy BMW wynika, iż pieszy próbował przejść z prawej na lewą stronę ulicy. W momencie potrącenia znajdował się na środku jezdni. Zdarzenie miało miejsce na nieoświetlonym odcinku drogi, a pieszy nie miał odblasków.

Teraz funkcjonariusze drogówki pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Droga jest wciąż zablokowana.

(fot. lublin112)

50 komentarzy

 1. Co do pisania o tym, że osoba piesza w obszarze zabudowanym nie posiadał odblasków – to tak jakby napisać po wypadku, że kierowca samochodu nie miał kasku, a pędzący zwierzęta nie miał gaśnicy.

 2. Specjalistom jestem

  I słusznie. Odblaski są obciachowe, a pieszy ma pierwszeństwo.

 3. Czy to tak trudno zapamiętać? Uczą tego w przedszkolu i na kursie Prawa jazdy. Są dwa najprostsze przypadki.
  1. Gdy przechodzenie przez jezdnię odbywa się poza PdP. Wtedy przechodzący pieszy przepuszcza nadjeżdżające pojazdy. Czyli najpierw przejeżdżają pojazdy, a następnie przechodzi pieszy.
  2. Przechodzenie przez jezdnię po PdP. Kierujący pojazdami przepuszczają przechodzące osoby. Więc wpierw przechodzą piesi, a dopiero potem (wtedy gdy nikt nie przechodzi przez jezdnię) przejeżdżają pojazdy.

  • Franiu, weź poprawkę na przekorę jednych i drugich
   1. Piesi koniecznie muszą się zmieścić przed nadjeżdżającym pojazdem, broń Boże za… (bo szkoda czasu, albo im się należy )
   2. Kierowcom zawsze wydaje się, że zdążą przejechać zanim pieszy przemknie przed nimi
   Istny konflikt interesów.

 4. uszanujcie smierc czlowieka ludzie

 5. Tam czasem przejść to strach . Nie ma chodnika to raz, dwa zero latarni, trzy ludzie jeżdżą tam z taka prędkością jak głupi . Często człowiek tam musi uciekać w pole by nie zostać uchlapanym w czasie deszczu a co nie daj Boże potrąconym jak kolega powyżej . Ale najlepiej położyć chodnik tylko do połowy gdzie jest zbędny a od pętli autobusowej zero bezpieczeństwa . Zapewne pan z BMW musiał mieć ogromna prędkość ze aż tak porozbijał auto . Miejsce jest nie bezpieczne do przejścia . A niestety tylko ulica da się dojść do domu od kad jest zakaz przejścia przez tory by isc droga za torami która jest isc bezpieczniej . Tam powinien być chodnik i latarnie ! OBOWIĄZKOWO !! Ile jeszcze osób ma zginąć by miasto coś z tym zrobiło ?

 6. Śmieszku.. odpoczywaj w pokoju..I miło było Cię poznać..Dejf