Nie przyznała się do ciąży, po porodzie zawiązała dziecko w reklamówce i schowała do łóżka. 23-latka została skazana

Zapadł wyrok dla 23-latki z Lublina, która zataiła ciążę przed bliskimi, a następnie swoją nowo narodzoną córeczkę zawiązała w reklamówce i schowała w łóżku. Twierdziła, że dziecko urodziło się martwe, przeczyły temu opinie biegłych.

W piątek przed Sądem Okręgowym w Lublinie zapadł wyrok dla Weroniki B., która odpowiadała za zabójstwo swojego nowo narodzonego dziecka. Wszystko wydarzyło się 3 września 2017 r. w Lublinie. Wówczas 21-letnia studentka pedagogiki urodziła córeczkę w domu, w wannie. Następnie owinęła noworodka ręcznikami i włożyła do reklamówki, którą szczelnie zawiązała. Całość schowała w pokoju, w znajdującym się w łóżku pojemniku na pościel. Kobieta zarówno ciążę, jak też poród zataiła przed swoim chłopakiem oraz rodzicami.

Wszystko wyszło na jaw jeszcze tego samego dnia. Kiedy po południu do domu wrócili rodzice Weroniki B., zwrócili uwagę, że córka słabo wygląda. W pewnym momencie kobieta upadła na podłogę. Pomimo tego, 21-latka kategorycznie odmawiała wizyty u lekarza. Kiedy jej stan się nie poprawiał, a w łazience rodzice dostrzegli ślady krwi, wieczorem zawieźli córkę do szpitala. Tam lekarz nie miał wątpliwości, że młoda kobieta niedawno urodziła dziecko.

Ponieważ Weronika B. nie chciała wyjawić co się stało z noworodkiem, jak też wciąż zapewniała, że nie była w ciąży, lekarz o wszystkim powiadomił policję. Funkcjonariusze dokonali przeszukania domu kobiety i niebawem znaleźli schowane w łóżku zwłoki noworodka. Wtedy kobieta wyjaśniała, że dziecko urodziło się martwe, co więcej, było całe sine i w plamach. Tymczasem sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka była w pełni rozwinięta, ważyła 3 kg oraz żyła po urodzeniu. Zmarła w wyniku uduszenia.

Sąd uznał, że wina Weroniki B. jest bezsprzeczna. Pomimo tego, że groziło jej nawet dożywocie, została skazana na 10 lat pozbawienia wolności. Uznane zostały bowiem okoliczności łagodzące w postaci dobrej opinii oraz dotychczasowego braku konfliktu z prawem. Wyrok jest nieprawomocny.

(fot. TVP Lublin)

34 komentarze

 1. Szkoda , zmarnowała sobie życie . Mogła usunąć na Słowacji bez problemu .

  • Co to za różnica czy na Słowacji czy wrzucić do szuflady? Morderstwo to morderstwo baranie

   • Matka lekarka przez 9mc nie zauważyła że córka w ciąży? Jej chłopak nie lepszy gagatek powinien odpowiedzieć za współ udział. A rodzice chłopaka to też ślepi że nic nie zauważyli? To wszystko jest podejrzane, patole na potęgę.

   • Baranie wiesz co to szoj poporodowy idioto

    • Wielu kierowców miewa szoj alkoholowy i bezkarnie dalej jeździ, przedsiębiorcy mieli szoj Vat-owy i dalej przedsiębiorcują, UBecja jest w szoju bo im emerytury zmalały a oni tylko walczyli z wrogami ludu. Piękny kraj, dla tych sprytniejszych.

    • Bolt= hiv – Co ty wiesz o życiu a co mówiąc o poprawnej polszczyźnie, do słownika zapraszam, pajacu.

 2. dlaczego ???? przez to, ze żyła w kołtuńskiej rodzinie????….gdzie antykoncepcja???… a jak już jest po fakcie…to mogła sobie ukrywać ciąże, a potem dziecko zostawić w szpitalu !!!!!!!!!!

 3. Suka by nie zagryzła szczenięcia.

 4. Szkoda dla takich ludzi komentarza, wyedukowana morderczyni , kolana wiedziała jak rozsunąć , a nie potrafiła humanitarnie pozbyć się problemu.

 5. Fjm sama jesteś baranem zacietrzewiona chamko! w krajach cywilizowanych aborcja jest dostępna i nie dochodzi do takich nieszczęść . Młoda kobieta zmarnowała sobie życie .

 6. A NIEDAWNO BYŁA TAKA SUTUACJA. W ZAMOŚCIU PRZED SĄDEM. TAM MATKA BODAJŻE ZAKOPAŁA DZIECKO PO URODZENIU I NIC JEJ NIE ZROBILI!!! WIEC TO JAK!

 7. Prawda też jest to. Ze ABORCJA POWINNA być możliwa, legalna. Tak jak jest w cywilizowanych krajach. Szkoda i wstyd że nasz kraj niestety nigdy nie będzie państwem dobrobytu, krajem ludzi szczęśliwych… Natomiast jest pełnym koltunizmu, ciemnoty, nianawisci jednych ludzi do drugich.

  • Stojeszyn pierwszy

   Czy być szczęśliwym wg pana pani norm to poddać się aborcji?(…)brawo…

   • Co Ci do tego?Ty możesz nie chcieć aborcji,a ktoś inny tak.Nie powinno mu się narzucać co ma robić,efekt czytałeś.

   • Do-wiocha stojeszyn 15

    A czy w ciemnogrodzie można być szczęśliwym?

  • Prawda taka , że nie powinno się iść na łatwiznę. Konsekwencje trzeba ponieść. Można używać antykoncepcji, a nie potem zabijać dziecko ,które samo nie może się obronić. Dziecko można zostawić dla innej rodziny która je wychowa…. Ludzie mówicie o aborcji , że powinna być ,a co gdyby twoi rodzice chcieliby cię usunąć! Zgadzasz się z tym? Aborcja, takie proste, a gdzie stawianie czoła problemom tak jak powinno się to robić…

 8. a wystarczyło urodzic jak czlowiek w szpitalu i zostawić ,ale po co ,lepiej zmarnować sobie życie

 9. Gdyby zakopała dziecko w ogródku, tak jak ta w artykule sprzed kilku dni, to by się wywinęła.

  • Do-Jurny Stefan

   CO spowodowało że tamta się wywinela od kary za zakopanie dziecka ? Jakie było powody? Prawo jest równe wobec każdego?

 10. No i to są nasze sądy za zabójstwo nie ważne w jaki sposób powinien być wyrok minimum 10 lat a gość zastrzelił do człowieka bo pomylił go z dzikiem i łazi na wolności i to ma być sprawiedliwość?

 11. Urodziła 3 wrzesnia czyli lipiec-sierpień gdy brzuch jest już ogromny, nikt nie zauważył?. Jak to możliwe. Niemożliwe.

 12. Sądy są do wymiany.Całkowicie.

 13. Urodzila dziecko i je zabila! To zwykła morderczyni! Żaden szok poporodowy nie tlumaczy takiej zbrodni. Jak dla mnie cos takiego nie istnieje poprostu bo kazda dorosła kobieta wie czym” grozi ” rozkladanie nóg.
  Aborcja powinna byc dostepna ale tylko i wyłącznie wtedy kiedy zagraża życiu kobiety lub dziecko jest chore.

 14. W temacie tej kobiety.. jest to chwast do wyrwania. A odnośnie aborcji to powinna.być zakazana.

 15. najważnijsze że nie popelniła grzechu i nie stosowała prezerwatyw
  nauka kościoła nie idzie w las

 16. dół z wapnem dla „tego czegoś”

 17. Nowonarodzonego. Piszemy łącznie, Redakcjo szanowna.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online