Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie przeszkadza mu dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Podróżował oplem mając 3,6 promila

Pomimo posiadania dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów 41-latek wsiadł w stanie nietrzeźwości za kierownicę opla i ruszył w drogę. Mężczyzna miał w organizmie 3,6 promila alkoholu.

W poniedziałek przed godziną 22 policjanci z Białej Podlaskiej otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy opla. Zgłaszający relacjonował, że mężczyzna prowadzący pojazd może być nietrzeźwy.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. W miejscowości Konstantynów-Kolonia mundurowi zauważyli jadącego opla, który odpowiadał opisowi świadka. Za kierownicą auta siedział 41-latek z gminy Konstantynów. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny woń spożytego alkoholu.

Również jego zachowanie świadczyło o tym, że jest pijany. Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia. Urządzenie wykazało 3,6 promila alkoholu w organizmie 41-latka.

Na koncie mężczyzny dodatkowo figuruje dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

(fot. lublin112.pl)

14 komentarzy

 1. Twarda głowa, na liczniku 3,6 ale jeszcze dał radę jechać.

  • Praktyka czyni mistrza. Poza tym gosc czuje ze mu nic nie zrobia – zakaz juz ma, wiec moze chlac i jezdzic. Dopoki kogos nie zabije, wiezienie mu nie grozi.

 2. Niezły gagatek. Pierwsza przejażdżka za pewne od wielu miesięcy. Chłopina napił się podfermentowanego soku, a teraz będą Pana Kierującego (bo na pewno nie Kierowcy) ciągać po sądach, a Sąd da wiarę zapewnieniom Oskarżonego, że nie ma potrzeby stosować bardziej dotkliwych kar, bo drugi dożywotni zakaz kierowania pojazdami jest wystarczającym powodem, dla którego oskarżony nie popełni po raz kolejny takiego czynu.

 3. Zabierać pojazd którym aktualnie się porusza! Nikt mu nie pożyczy i sam nie będzie miał czym jezdzić!

  • Jakim prawem ograniczasz prawo człowiekowi do poruszania się własnym samochodem? Może za nieprawidłowe parkowanie na chodniku też powinni samochód rekwirować?
   Piszesz tak, bo nie masz prawa jazdy i nie stać Cię na własne auto.

   • ten człowiek jest potencjalnym mordercą, zagraża sobie i innym. Powinien go sąd skierować na przymusowe leczenie, najlepiej na 6 miesięcy.

  • Zaczyna się od odbierania samochodów pijanym kierowcom. Później zabiera się prawa jazdy za przekroczenie prędkości. A na koniec wsadzają Cię do więzienia za jazdę rowerem po chodniku.
   Zastanów się co Ty człowieku piszesz.

 4. Jedni odmawiają różaniec na lewym pasie, inni po lewym pasie pędzą jak wściekli uzurpując sobie do niego prawo bardziej niż niż Ci z kółka różańcowego, a nie zdają sobie sprawy, że są siebie warci.
  Jeszcze inni przekraczają prędkość, bawią się telefonem czy nie zatrzymują na stopie. Ale dopiero tacy co jeżdżą pod prąd ekspresówkami czy kierują z połówką wódki na siedzeniu i litrem wódki w sobie to są dopiero kierowcy niezłomni. Przed nimi nikt nie będzie stawiał jakiś głupich ograniczeń, nikt im nie będzie mówił jak mają jeździć, bo sami wiedzą lepiej jak to robić.
  W buty sobie wsadźcie 120km/m w mieście, omijanie na pasach czy wyprzedzanie pedalarza na gazetę. Najlepsi jeżdżą w pełni tak jak chcą. Szacunek dla kierowców nie dających siebie łupić czy szykanować zakazami nakazami czy mandatami.

 5. Był taki już przypadek w czerwcu i jeżeli jest ze wsi i jest jedynym żywicielem rodziny dostanie podwójny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów a oczywiście po odczytaniu wyroku pojedzie tom starom vektrom do domu.

 6. To teraz bedzie miał drugi dożywotni zakaz buhahahahahahahahaha

 7. zapamiętajcie, że dożywotnie zakazy nie robią żadnego wrażenia na chlejusach za kółkiem. skoro obowiązujące prawo oraz troskę o swoje własne bezpieczeństwo mają za nic, to co im taki zakaz?

 8. Janusz z Radzynia

  co to jest do 5 lat? przecież to jest śmieszne prawo tak jak nasze państwo!

Z kraju