Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie pomogły tłumaczenia, że ta produkcja była na własny użytek

66-letni mieszkaniec gminy Łomazy odpowie przed sądem za nielegalną produkcję alkoholu. Wiszniccy kryminalni w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny zabezpieczyli aparaturę do destylacji alkoholu oraz gotowy już produkt.

Kryminalni z Wisznic, w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że 66-latek z gminy Łomazy podejrzewany jest o nielegalną produkcję alkoholu.

Mundurowi wczoraj weszli na teren posesji zamieszkiwanej przez mężczyznę i tam potwierdzili swoje ustalenia. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili aparaturę oraz przyrządy do produkcji alkoholu etylowego, a także gotowy już produkt. Całość została zabezpieczona.

66-latek tłumaczył policjantom, że ujawniona aparatura służy mu jedynie na własny użytek. 66-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy oraz dobrowolnie poddał się karze. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku. Mężczyzna będzie tez musiał pożegnać się z zabezpieczonym sprzętem i wyprodukowanym alkoholem.

(fot. Policja Biała Podlaska)

36 komentarzy

 1. Przecież to nie do picia tylko płyn do dezynfekcji rąk robił. Walczył z pandemia, jak tak można to nie przestępca tylko bohater!!!

 2. panie władzo ale to skażony spirt do dezynfekcji, to w ramach walki z COVIDEM

  • zabójczy koronawirus ulega tylko spirytowi z kaczego dzioba pcimskiego orzeła.

 3. To go jeszcze za gwałt posadźcie, bo tyż aparature ma!

 4. jakbym zrobil 5L wina to tak samo kryminał ?

  • Wino, piwo, nalewki(z zakupionego alkoholu) możesz robić. Nie można destylować alkoholu, nawet na własny użytek.

 5. Dzielna policja, złapali groźnego bandytę.

 6. Poznamy nazwisko kapusia?

 7. Ojej, aż kryminalni się tym zajęli, a no dlatego że wyprodukowanie 1 litra kosztuje 2 zł, a w sklepie 0,5 kosztuje 70 zł, dlatego kryminał, chodzi o pieniądze, władza strzeże monopolu z czego ma największy dochód .

 8. Wolna polzga w pigułce.

Z kraju