Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nie chciało mu się wracać na piechotę do domu, ukradł elektryczny rower sprzed sklepu (zdjęcia)

61-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za kradzież rowerów o łącznej wartości niemal 6 000 zł. Mężczyzna twierdził, że zabrał warty 4 000 zł rower elektryczny sprzed sklepu, ponieważ nie miał ochoty wracać do domu pieszo. Funkcjonariusze policji zdołali odzyskać 3 skradzione jednoślady i obecnie pracują nad ustaleniem właściciela kolejnego zabezpieczonego roweru.

Pod koniec września jeden z mieszkańców Białej Podlaskiej zgłosił bialskim funkcjonariuszom, że nieznany sprawca ukradł jego rower elektryczny o wartości około 4 tys. zł. Niestety, pokrzywdzony pozostawił jednoślad bez zabezpieczenia.

Mundurowi, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu w Białej Podlaskiej ustalili dane podejrzanego mężczyzny, który miał związek z tą kradzieżą. Okazało się, że to 61-letni mieszkaniec miasta, który został zatrzymany zaledwie dwa dni później.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 61-latka policjanci natrafili na skradziony rower. Dodatkowo, zabezpieczyli dwa inne jednoślady, które prawdopodobnie pochodzą z przestępstwa. Mimo twierdzeń mężczyzny, że pozyskał te rowery legalnie, policjanci nie dali się zwieść jego wyjaśnieniom.

Okazało się również, że 61-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Natychmiast po zatrzymaniu został przewieziony do więziennej celi, gdzie będzie musiał stawić się w związku z nowymi zarzutami dotyczącymi kradzieży kolejnych rowerów. Policjanci ustalili, że mężczyzna podejrzewany jest również o kradzież roweru na szkodę innej bialczanki, która również pozostawiła swoje jednoślady bez odpowiedniego zabezpieczenia. Ponadto, udało się ustalić właściciela jednego z odzyskanych rowerów, który okazał się mieszkańcem Białej Podlaskiej i również padł ofiarą kradzieży w podobnych okolicznościach jak poprzednie ofiary.

Ponieważ 61-latek już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, będzie teraz odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

Nie chciało mu się wracać na piechotę do domu, ukradł elektryczny rower sprzed sklepu (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo