Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie był w stanie wycofać ze sklepowego parkingu. Klienci zareagowali natychmiast (foto)

Kompletnie pijany kierowca wpadł przed jednym z marketów. Uwagę klientów zwróciły jego nieudolne próby wycofania z parkingu. Mężczyzna stanie przed sądem.

W poniedziałek klienci jednego z marketów przy ul. Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim zwrócili uwagę na volkswagena, którego kierowca wykonywał dziwne manewry na sklepowym parkingu. Mężczyzna miał spore problemy z manewrem cofania. Świadkowie zaczęli podejrzewać, iż mężczyzna może być nietrzeźwy. Dlatego też powiadomili o wszystkim pracownika ochrony.

Ten zareagował natychmiast, wyszedł an parking po czym zablokował możliwość kierującemu możliwość wyjazdu. Jednocześnie zaalarmował o wszystkim policję. Po chwili na miejscu pojawili się funkcjonariusze. Badanie alkomatem wykazało, że 56-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego był kompletnie pijany. Miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu.

Kierowcy zatrzymane zostały już uprawnienia do kierowania. W trakcie czynności wyszło też na jaw, że volkswagen od prawie dwóch lat nie posiada aktualnych badań technicznych. Za swoje przewinienia, mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem.

(fot. policja)

11 komentarzy

 1. Jak to jest, że w dobie cyfryzacji i działającym CEPiKu, można latami posiadać zarejestrowane auto bez przeglądu/OC?
  Przecież to pierwszego dnia, gdy skończył się przegląd lub ubezpieczenie, powinno to wyskoczyć jako alert w systemie… Ustalenie adresu i nałożenie grzywny powinno być kwestią kilku godzin ze strony policji.

  • Bez OC długo się nie pociągnie. UFG szybko listy z rachunkiem wysyła.
   A przegląd techniczny nie jest obowiązkowy, jeżeli autem się nie jeździ. Niekiedy długo stoi w remoncie, czy latami w komisie. Wtedy badanie techniczne mało potrzebne.
   Z OC to już co innego. Bo podczas cofania na parkingu komisu też można kogoś rozjechać. A nawet stojące, nieruchome auto, może się stoczyć z górki i szkody wyrządzić.

 2. Kolejny raz obywatele wyręczają spisiałą policję a ta stoi tylko w krzakach i łapie za prędkość ( bo najłatwiej i nie trzeba się szarpać z pijanym no i benzyny mało idzie!) nawet za przekroczenie o 5 km/h.

 3. to tak z 10 tysi patolowi na dzień dobry

 4. I stało się coś? Ktoś coś ukradł? Ktoś zginął? Kierowca nie zrobił nic złego. rozgrzewał silnik przed przyjazdem właściwego kierowcy. Dobry papuga go wybroni.

 5. Po co tu pogotowie ratunkowe potrzebne? Zakuć w kajdanki, przypiąć gdzieś do krat w kącie na komisariacie, jak się zaszczy, zarzyga to dać mopa i uwolnić jak posprząta, wytrzeźwieje to na do widzenia 50 tys. grzywny.

Dodaj komentarz

Z kraju