Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

W Kazimierzu Dolnym zorganizują kolejne muzyczne wydarzenie. Zagrają m.in. Kult, LemOn, Lady Pank oraz MROZU

W wakacyjne weekendy w kazimierskim kamieniołomie odbywać się będą koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. Muzyczny Kazimierz, gdyż taką nazwę nosi wydarzenie, ma przyciągnąć gości z całej Polski.

W połowie lipca w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Kazimiernikejszyn, czyli największy muzyczny festiwal w tym mieście. Co roku impreza ta przyciąga tłumy wielbicieli muzyki i dobrej zabawy. Oprócz koncertów znanych i lubianych zespołów organizowane są specjalne, zróżnicowane tematycznie, propozycje spędzania czasu dla uczestników. W trakcie tegorocznej, jubileuszowej, gdyż 10. już edycji Festiwalu, zagrają m.in. Vito Bambino, Blenders, Kaśka Sochacka, Dubioza Kolektiv, Nosowska, Fisze Emade Tworzywo, Karaś/ Rogucki, czy też Igo Walaszek / Igo.

Jednak w tym roku Kazimiernikejszyn będzie miał konkurencję. Pod koniec lipca wystartuje bowiem wydarzenie pn. Muzyczny Kazimierz. Jest to cykl letnich, weekendowych koncertów plenerowych, które w lipcu oraz sierpniu zaplanowano na terenie kazimierskiego kamieniołomu. Całość organizuje warszawski Klub Stodoła.

Jak wskazują organizatorzy, miejsce to wybrano, gdyż Kazimierz Dolny uważany jest za jedno z najpiękniejszych miasteczek w Polsce. Do tego jest to niezwykłe miejsce, które wyróżnia się nie tylko pięknymi wzgórzami i lasami otaczającymi je z każdej strony, ale również bogatą historią i oryginalną architekturą. Nie bez znaczenia jest także artystyczny klimat i liczne zabytki, które przyciągają miłośników sztuki, muzyki i kultury z całego kraju.

Z kolei burmistrz Kazimierza Dolnego Artur Pomianowski dodaje, że rozmowy na ten temat trwały od dłuższego czasu. Wskazuje jednocześnie, iż ma nadzieję, że wydarzenie spodoba się zarówno mieszkańcom naszego regionu, jak też przyciągnie do Kazimierza gości z całej Polski. Wiadomo już, że na scenie w kamieniołomach zagrają m.in. Kult, Agnieszka Chylińska, Nocny Kochanek, LemON, Lady Pank oraz MROZU. Trwają też rozmowy z kolejnymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej.

(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

  1. Ty mi tu nie...

    Zagrają m.in. Kult, LemOn, Lady Pank oraz MROZU – gdyby umieli śpiewać po polsku to i ja bym se pojechał posłuchać. Gdyby w ogóle umieli śpiewać…

  2. Fajnie .

    • Tak; jak nauczą się śpiewać, albo chociaż grać, bedzie fajnie, ale w tym terminie nie ma co liczyć na jakakolwiek poprawę.

  3. niestety drogie bilety

  4. Piękne miasteczko ale dojazd tylko samochodem a możliwość zaparkowania mocno ograniczona

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo