Nie będzie kolejnego ograniczenia prędkości na ul. Krężnickiej. Mają być za to częstsze kontrole policji

Mieszkańcy apelowali o wprowadzenie ograniczenia prędkości do 40 km/h. Miasto nie zgadza się z tym podkreślając, że obowiązująca w tym miejscu organizacja ruchu jest poprawna i spełnia wymogi bezpieczeństwa.

Pod koniec marca informowaliśmy o apelach mieszkańców dzielnicy Zemborzyce, dotyczących poprawy bezpieczeństwa na ul. Krężnickiej. W tej sprawie zwrócił się do prezydenta Lublina radny Leszek Daniewski. Jak wyjaśniał, chodzi o odcinek pomiędzy ul. Cienistą a Hotelem pod Kasztanami. Jest tam zlokalizowanych wiele instytucji i obiektów użyteczności publicznej m.in. szkoła, kościół, poradnia, biblioteka, sklepy czy też przedszkole. Jest to centrum Zemborzyc, zaś wąska ulica i gęsta zabudowa nie sprzyjają bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych.

Radny wnioskował o rozważenie wprowadzenia na tym odcinku ograniczenia prędkości do 40 km/h, a także zakazu wyprzedzania. Jak dodawał radny, z taką prośbą zgłaszają się do niego mieszkańcy dzielnicy, o tego typu rozwiązanie wnosi również Rada Dzielnicy Zemborzyce. Jako miejsca szczególnie niebezpieczne wskazane zostały: przejście obok szkoły i kościoła, wyjazd z ul. Pszczelej oraz zakręt w pobliżu apteki. Co więcej kierowcy ciężarówek mają sobie skracać drogę i nie przestrzegać znaku zakazującego poruszania się tam pojazdów o masie powyżej 8 ton.

Tymczasem zastępca Prezydenta Lublina Artur Szymczyk wskazuje, że obowiązująca w tym miejscu organizacja ruchu jest poprawna i spełnia wymogi bezpieczeństwa. Posiada też pozytywną opinię Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Linie ciągłe wyznaczone są w obrębie skrzyżowań i przejść dla pieszych, ruch pieszych odbywa się pochodnikach i wyznaczonych przejściach. Przejścia dla pieszych w obrębie szkoły posiadają dodatkowe oznakowanie poziome i pionowe, które dodatkowo informują i ostrzegają kierujących pojazdami o tym, że z przejścia w znacznym stopniu korzystają dzieci.

Dlatego też na chwilę obecną miasto nie planuje wprowadzać w tym miejscu jakichkolwiek zmian. Jednak do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zostanie wystosowane pismo z prośbą o zwiększenie ilości kontroli prędkości na tym odcinku ulicy i zasadności wjazdu pojazdów ciężarowych.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Żeby taka inicjatywa weszła w życie to potrzeba wypadku śmiertelnego, niestety taka jest prawda. Wyłączyli światła na parę dni na skrzyżowaniu Choiny, Zelwerowicza, zabili babkę za kółkiem i mig światła są błyskawicznie. Beknął ktoś za wyłączenie ? Nie. Mówią mądrzy, że są przecież znaki.

  • sa znaki trza patrzec a jak sie nie umie jezdzic to do pks-u

  • Oni ją zabili?? Oj Pietrek. To kierowcy mają już tylko reagować na zielone i czerwone światło i być zwolnieni z myślenia za kółkiem? Jeżeli kobieta widziała błyskające pomarańczowe światła, które wiadomo co oznaczają, a zarazem nie widziała zielonego i jechała dalej, to niestety chyba SAMA spowodowała ten tragiczny wypadek.

 2. dlaczego od Hotelu pod kasztanami , bo tam mieszka rodzinka radnego i dalej sam radny, zawsze dla siebie wszystko robic pod pretekstem mieszakncow jakos nie slyszalem zeby mieszkancy sie wypowiadali w tej kwestii.

 3. Jaki sens ma ograniczenie prędkości z 50km do 40km jak problemem jest nie przestrzeganie 50km. Ci co jadą szybciej niż 50km i tak będą jeździć szybciej nawet jak tam 20 km zrobią.

 4. Jakbym miał wybór ograniczenie do 40km/h i brak kontroli, a wzmożone kontrole policji i 50km/h to bym wybrał opcje nr 1. Teraz pewnie mieszkańcy dzielnicy pobiegną podziękować swojemu radnemu za nadgorliwość. Każdy ze swoim mandatem w ręce.

  • 40 i braka kontroli, skad TY spadles kontrala wszedzie moze byc jak i przy 40 i przy 50

  • Przecież jedno nie wyklucza drugiego. Moze byc i ograniczenie do 40 km/h i patrole MO( staly z suszarką i mobilny z wideorejestracja). W sasiednich Praeiednikach Kolonii tak jest i jeszcze dodatkowo ogrsniczenie ruchu do 8T. Takze i krokodyle tez bywają tu na lowach. Wszystko gra. Leszczy co niemiara.

 5. Na Krężnickiej powinno być ograniczenie do 8t, inaczej ten cały remont będzie do poprawy za 5 lat. TIRy sobie bardzo upodobały skrócik przez pasieczną.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie