Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne kary administracyjne za złamanie zasad kwarantanny. 5 tys. zł dla mieszkańca gminy Żyrzyn, 3 tys. dla mieszkańca Puław

Mieszkańcy powiatu puławskiego złamali zasady dotyczące przebywania na kwarantannie. Inspektor Sanitarny nałożył na nich kary administracyjne w wysokości 5 i 3 tys. zł.

18-letni mieszkaniec gminy Żyrzyn zamiast przebywać na kwarantannie pojechał po części do samochodu. O wszystkim policjanci poinformowali Inspektora Sanitarnego, który na mężczyznę nałożył karę administracyjną w kwocie 5 tysięcy złotych.

Z kolei kwotę 3 tysięcy złotych będzie musiał zapłacić mieszkaniec Puław, który uporczywie nie odbierał telefonu oraz nie odpowiadał na inne próby nawiązania z nim kontaktu przez policjantów i pracowników Inspekcji Sanitarnej.

Policjanci przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Pomimo ciągłych apeli, wciąż znajdują się osoby, które łamią zasady dotyczące odbywania kwarantanny.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. Będzie jak znalazł na sowite nagrody dla państwowych aoaratczyków za walkę z CV. Dla lekarzy i całego personelu medycznego jak zwykle fiiga z makiem.

  2. Znowu to samo… 5 lu3 tys zł co to za kara?? To nic nie nauczy… od 30tys na dzień doby plus za wychodzenie 500zł mandat. Co za jełop 🙂 Mam nadzieje ze mu dadzą mieszkańcy

  3. I bardzo dobrze. Niektórym powtarzać 50 razy nie podziała. Kasowo to inaczej… . Dla mnie mogą te pieniądze wziąć sobie albo wyrzucić. Może coś to nauczy takich lamusów co ” nikt mi nie będzie mówił…” .

  4. Krzysztof,, Ochota,,

    Witek, odpuść sobie?tak surowo na dzień dobry? ?

  5. Witek ,fantazja cię ponosi ,mieszkamy w Polsce ,tu na 30 tys trzeba pracować koło roku ,wiec takie kary i tak są mało skuteczne bo nikt ich nie jest w stanie zapłacić ,Oczywiscie to nie tłumaczy nikogo kto lamie zasady kwarantanny ,ale wydaje mi się ze dla takich bardziej skutecznym srodkiem było by przymusowe zamkniecie w jakim miescu , gdzie na takiej kwarantannie już przebywają jacyś ludzie .Moze wtedy dotarło by do takiego ze nie warto bylo ,bo teraz siedzac z innymi może się faktycznie zarazić o ile sam był zdrowy .Skuteczniejsza bedzie też kara 3-5 tys ,bo tyle jeszcze bedzie w stanie zapłacić

  6. Janusz -pisiorom już odj....ało

    a od kiedy nieodebranie telefonu jest karane- karą 3 tys.

Z kraju