690 680 960

Natrafił na szkielet i skórę jelenia, zgłosił to na policję. Kłusownik wpadł w oko fotopułapki (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali 69-latka, który usłyszał zarzut kłusownictwa. Mężczyzna zastawiał w lesie wnyki na dziką zwierzynę. Mieszkaniec gminy Bełżec został zarejestrowany przez fotopułapkę, która nagrała go w trakcie rozstawiania wnyków.

Na początku października tego roku mieszkaniec gminy Bełżec w powiecie tomaszowskim zgłosił policjantom, że natrafił w lesie na szkielet i skórę jelenia. Miał podejrzenie, że zwierzę padło ofiarą kłusownika. Sprawą zajęli się policjanci z Posterunku Policji w Lubyczy Królewskiej.

Mundurowi wspólnie z Kołem Łowieckim z Lubyczy Królewskiej ustalili, kto stoi za tym przestępstwem. Podejrzenia wskazały na 69-letniego mieszkańca gminy Bełżec, który najprawdopodobniej trudni się kłusownictwem i mógł pozostawić w lesie szkielet i skórę zwierzęcia, zabierając części mięsne.

Jak się okazało, mężczyznę zarejestrowała fotopułapka, w momencie kiedy umieszczał wnyki na dzikie zwierzęta. W trakcie przeszukania posesji 69-latka funkcjonariusze znaleźli mięso skłusowanej zwierzyny oraz wnyki, które znajdowały się niedaleko jego zabudowań.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 69-latkowi zarzutów kłusownictwa. Zgodnie z art. 53 ustawy Prawo łowieckie, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

Natrafił na szkielet i skórę jelenia, zgłosił to na policję. Kłusownik wpadł w oko fotopułapki (zdjęcia)

Natrafił na szkielet i skórę jelenia, zgłosił to na policję. Kłusownik wpadł w oko fotopułapki (zdjęcia)

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

9 komentarzy

  • A był taki co pomylił dziecko z dzikiem i nic mu nie grozi bo był znajomym księdza co jest głosem PiSu. Człowiek chce się przygotować na ciężkie czasy własnymi rękami a państwo go zgnoi. Chory kraj. Widocznie nie był członkiem elitarnego koła łowieckiego zachlejusów lokalnych co myślą, że są oj wie kim

  • nie broń tatusia

 1. Za Tuska kradł kartofle dzikom,za Kurduola mięska się zachciało.

 2. taki dobrobyt w kraju może jakaś tarcza by się przydała od premiera tarcza anty kłusownicza po 4 tys.

 3. Chłop nic nie zmarnował a wręcz z lisami się chciał podzielić.

Kursy walut

 • USD 3.9769zł -0.83%
 • GBP 5.0142zł -0.36%
 • EUR 4.3543zł -0.41%
 • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas