Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Dotknął piłą linię średniego napięcia. Nie żyje 21-latek porażony prądem

W czwartek w jednej z miejscowości powiatu ryckiego doszło do tragicznego w skutkach wypadku podczas prac przy oczyszczaniu terenu. Nie żyje 21-latek porażony prądem.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 9 w miejscowości Zaryte w powiecie ryckim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o nieszczęśliwym wypadku podczas prowadzonych prac przy oczyszczaniu terenu.

Policjanci wstępnie ustalili, że pracownik firmy wykonującej prace pod linią energetyczną, prowadził wycinkę gałęzi znajdujących się zbyt blisko linii energetycznej za pomocą piły spalinowej wysięgnikowej. 21-latek dotknął piłą linię średniego napięcia w wyniku czego został porażony prądem.

Niestety pomimo prowadzonych czynności ratunkowych przez świadków, a następnie policjantów i ratowników medycznych, życia 21-latka nie udało się uratować. Mężczyzna na skutek odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

O zdarzeniu poinformowano Państwową Inspekcję Pracy oraz prokuraturę. Ciało mężczyzny decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Nad wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku pracować teraz będą policjanci pod nadzorem prokuratury.

(fot. Policja Ryki)

24 komentarze

  1. Czasami robi się głupotę, a dopiero później się pomyśli, a czasami niestety już nie będzie drugiej szansy.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo