Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Natrafił na niewybuch, interweniowali saperzy

Niewybuch najprawdopodobniej pocisku artyleryjskiego pochodzącego z okresu II wojny światowej znaleziony został na polu w Radzyniu Podlaskim. O zdarzeniu poinformował policjantów właściciel gruntu. Funkcjonariusze zabezpieczali znalezisko do czasu przybycia saperów.

Na przedmiot przypominający niewybuch natrafił w Radzyniu Podlaskim właściciel gruntu. Mężczyzna powiadomił o tym fakcie policję. Na miejsce pojechał policjant z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie.

– Okazało się, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to najprawdopodobniej skorodowany pocisk artyleryjski. Mundurowi zabezpieczają znalezisko do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej – informuje podkomisarz Piotr Mucha z radzyńskiej Policji.

Mundurowi apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać, czy też próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

5 komentarzy

  1. Interweniowali saperzy. Dobrze, że nie wszyscy wyjechali do „bratniej” Ukrainy rozminowywać to co zaminował Putin.

  2. W ubiegłym roku, jak trzeba było rozminować jakiś skrawek Ukrainy wysłano tam 98 saperów w policyjnych mundurach, a jak tu trzeba zaopiekować się jednym niewybuchem wzywa sie patrol rozminowania z Jednostki Wojskowej.
    To gdzie sie podziało tych 98 bohaterskich policjantów-saperów ?

  3. No bombka lotnicza średniego wagomiaru to jest a nie żaden pocisk artyleryjski jak widać spece od niewybuchow że aż strach pomyśleć co się stanie gdy takiego wyślą po taka niespodziankę

  4. Gdyby niewybuch wybuchł, to byłby wybuch.

Dodaj komentarz