Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nastolatka doznała urazu ucha, policjanci pomogli jej w szybkim dotarciu do szpitala

W niedzielę rano jedno z dzieci wypoczywających na koloniach, na terenie powiatu włodawskiego, doznało urazu ucha. Konieczna była szybka pomoc lekarska. Dzięki pomocy policjantów, dziewczynka szybko dotarła do szpitala i trafiła pod opiekę lekarzy.

W niedzielę rano do policjantów z Oddziału Prewencji w Lublinie pełniących służbę w Okunince podjechała kierująca citroenem. Kobieta poprosiła mundurowych o pilną pomoc w szybkim i bezpiecznym dotarciu do szpitala w Chełmie. Jak się okazało, była jednym z opiekunów wypoczywających na kolonii dzieci i wiozła dziewczynkę, która nagle doznała urazu ucha.

Sytuacja wyglądała poważnie i liczyła się każda minuta. Mł. asp. Arkadiusz Długosz oraz sierż. szt. Łukasz Czapla natychmiast podjęli decyzję o eskorcie. Przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych mundurowi prowadzili samochód z potrzebującą pilnej pomocy lekarskiej nastolatką.

Dzięki temu szybko dotarli do gminy Sawin, gdzie przekazali eskortę dla chełmskich policjantów z ruchu drogowego. Po dotarciu pod szpital mundurowi pomogli opiekunce dziecka w szybkim przetransportowaniu i przekazaniu pod opiekę lekarzy. Dzięki temu cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

(fot. Policja Włodawa)

20 komentarzy

  1. Oni niepownni bawić się w pogotowie ratunkowe! Należy taka osobę odpowiednio opatrzyć i czekać na zespół pogotowia ratunkowego. Co by się stało gdyby w tym momencie doszło do pobicia? Rozboju? Gdzie wtedy jest Policja?!
    Czy ktoś będzie wogole pociągnięty do odpowiedzialności?

  2. Coto ma być . Każdy wchodzi w skórę , obowiązki kogoś innego. Za chwilę ekspedientka z mięsnego będzie komuś kran naprawiać.

Z kraju