Nastolatek zasłabł w łazience. Jego życia nie udało się uratować

Zatrucie tlenkiem węgla było najprawdopodobniej przyczyną śmierci 16-latka. Znaleziono go nieprzytomnego w łazience. Czujnik wykazał obecność w pomieszczeniu tego niebezpiecznego dla życia gazu.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę przy ul. Piaskowej w Kraśniku. Kilkanaście minut po północy służby ratunkowe zostały zaalarmowane o nieprzytomnym nastolatku w jednym z mieszkań. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono 16-latek udał się do łazienki, aby wziąć kąpiel. Po pewnym czasie stracił przytomność. Najbliżsi rozpoczęli jego resuscytację krążeniowo-oddechową. Pomimo starań ratowników jego życia nie udało się uratować.

Wstępnie wiadomo, że przyczyną śmierci był najprawdopodobniej tlenek węgla ulatniający się piecyka gazowego. Strażacy za pomocą aparatury pomiarowej sprawdzili pomieszczenia, w łazience czujnik pokazał obecność czadu. Stężenie było już niewielkie i wynosiło 76ppm.

(fot. lublin112)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Klasyka – piecyk w łazience 🙁

 2. 5-7 dych przyoszczędzone.

 3. dlatego żadnych piecyków
  ciepło ma iść z elektrowni, a nie sobie takie coś w domu fundować…

 4. co za bzdura że wszędzie w blokach są w łazienkach piecyki…
  najczęściej są w kuchni raczej..

  • mieszkaniec SM Pomoc

   W większości bloków należących do tej spółdzielni do której należy ten feralny blok ma piecyki – termy gazowe do ciepłej wody w łazienkach. Należałoby się tu przyjrzeć temu czy stan przewodów kominowych był należyty? Ale chyba to już sprawa dla odpowiednich organów.

   • Spółdzielnie raczej pilnują tego. W blokach bardzo rzadko dochodzi do takich zdarzeń, a jeśli już to dlatego że ludzie kombinują, podłączają okapy do wentylacji, albo wiatraczki. Drzwi bez otworów, okna bez nawiewników, co powinno być obowiązkowe. Piecyk też trzeba poddawać przeglądowi, co roku ale nikt tego nie robi. Częściej są podtrucia w domach jednorodzinnych, zwłaszcza starszych, bo tam nie robi się prawie żadnych przeglądów.

 5. ☆☆☆☆☆ ☆☆☆

  Wieśka byłaś ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)