690 680 960

Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy otwierającej gospodarkę (zdjęcia)

Wczoraj w Lublinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Konfederacji Lublin, którzy przedstawili projekt obywatelskiej ustawy, która gwarantuje m.in. otwarcie wszystkich działalności gospodarczych.

W konferencji prasowej udział wzięli przedstawiciele Konfederacji: Piotr Zduńczyk, Rafał Mekler oraz Bartłomiej Pejo. Przypomnieli oni, że od początku lockdownu obostrzenia w gospodarce dają o wiele większe straty niż korzyści. Pokazuje to zarówno stan polskiej gospodarki jak i stan polskiej służby zdrowia. Podczas konferencji Konfederacja ogłosiła zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy otwierającej gospodarkę.

– Konfederacja od samego początku zwraca uwagę na to, że koszty lockdownu są niewspółmierne do zysków. Walczymy dziś o otwarcie branży gastronomicznej, hotelowej i innych dotkniętych obostrzeniami. Walczymy nie tylko dla przedsiębiorców ale także dla pracowników. Wielu przedsiębiorców nie uzyskało wsparcia od państwa lub wsparcie to było niewystarczające. Dla wielu pracowników oznaczało to zwolnienia, zmniejszenie etatu lub obniżki pensji, trudno dziwić się w takim wypadku pracodawcom, skoro sami nie uzyskują dochodu. Pamiętajmy, że gospodarka to zespół naczyń połączonych; na zamkniętych hotelach i restauracjach tracą także biura rachunkowe, hurtownie czy inne firmy podwykonawcze. Jako Konfederacja mówimy jasno: Polacy chcą pracować, dajmy im tę możliwość! – powiedział Piotr Zduńczyk.

Po nim głos zabrał Rafał Mekler mówiąc, że sytuacja właścicieli niektórych firm dotkniętych obostrzeniami jest obecnie dramatyczna.

– Do konferencji premiera mogli mieć jeszcze jakieś nadzieje, ułudę na otwarcie biznesu w lutym, rząd te nadzieje przekreślił. Dziś nie bez powodu konferencja odbywa się pod lokalem Dolce Vita na Krakowskim Przedmieściu, bowiem właściciel tej restauracji został zmuszony przez rząd Mateusza Morawieckiego do zamknięcia interesu oraz do jego sprzedaży. Takich miejsc w Lublinie jest o wiele więcej. Powstrzymajmy to szaleństwo, za które płaci polskie społeczeństwo. Jesteśmy pewni, że projekt obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej skonsoliduje polskie społeczeństwo i uskuteczni sprzeciw narodu wobec niedorzecznych i bezprawnych rozporządzeń rządu – mówił Rafał Mekler.

Z kolei Bartłomiej Pejo przekazał, że nie widać końca lockdownu, który jest zagrożeniem dla gospodarki oraz milionów pracodawców i pracowników.

– Z samą branżą gastronomiczną związane jest około 1 mln osób, których codzienny byt jest zagrożony. Branża hotelarska, fitness i branża spotkań to kolejne 2 mln miejsc pracy. Chcąc ratować tą kryzysową sytuacje Konfederacja proponuje projekt obywatelskiej ustawy – wyjaśniał Bartłomiej Pejo.

Proponowana ustawa gwarantuje:
1) otwarcie wszystkich działalności gospodarczych
2) zniesienie kar administracyjnych za otwarcie działalności gospodarczej
3) zniesienie przepisów, mówiących o tym, że naruszenie ograniczeń, nakazów i zakazów dotyczących działalności gospodarczej może pozbawić firmę pomocy publicznej
4) zniesienie obowiązku zwrotu kwoty, stanowiącej równowartość udzielonej pomocy i umorzenia toczących się w tej kwestii postanowień
5) zniesienie odmowy przyznania pomocy publicznej w przypadku niestosowania się do ograniczeń

Projekt, pod którym podpisze się ponad 100 tys. Polaków będzie prezentowany z mównicy sejmowej przez ekonomistę, dr Sławomira Mentzena.

Kartę do podpisów oraz tekst ustawy, wraz z jej uzasadnieniem jest dostępny pod adresem internetowym otwieramygospodarke.pl. Listy można dostarczać w Lublinie: Biuro partii KORWiN (Jezuicka 4) – od poniedziałku do piątku w godzinach 12-20. Biuro Ruchu Narodowego (Szewska 3) – w piątki i czwartki w godzinach 17:30-18:30. Prawdziwy Kebab u Prawdziwego Polaka (Nadbystrzycka 7) – od poniedziałku do niedzieli w godzinach 14:00-22:00.

(fot. nadesłane)

24 komentarze

  1. Zamknąc ZUS !!!

  2. Niech szanowny restaurator poczyta jakie ma opinie na google – a później niech odpowie sobie dlaczego nie może funkcjonować z jedzeniem na wynos – bo nikt z mieszkańców nie będzie zamawiał tak słabego jedzenia u średniego restauratora – dlaczego nie było tam innych właścicieli restauracji którzy dobrze sobie radzą z jedzeniem na wynos -ponieważ stawiają na jakość a nie na marże klienta turysty – który przyjdzie zje g….o i więcej nie przyjdzie – bo jest tylko turystą. Jest ciężko ale jak brali w marcu-kwietniu po kilkaset tysięcy złotych i działali przez wakacje to dobrze było prawda ?

  3. Jak szanowny Konfederata Pejo łączy krytykę PiSu z współrządzeniem powiatem z tym samym złym PiSem? 🙂

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas