690 680 960

Narodowy Program Szczepień przyśpiesza. W najbliższych 2 tygodniach do punktów trafi ponad 2 mln dawek szczepionek

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Szef Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk przedstawił plan najbliższych szczepień i dostaw szczepionek, a także odniósł się do informacji o rzekomym zaszczepieniu dużego procentu mieszkańców Rzeszowa.

We wtorek Michał Dworczyk przekazał, że II kwartał 2021 r. to znaczne przyśpieszenie Narodowego Programu Szczepień. W najbliższych 2 tygodniach do punktów szczepień w całej Polsce trafi łącznie ponad 2 mln szczepionek.

– Musimy być bardziej elastyczni i myśleć o sytuacjach, z którymi do tej pory jeszcze się nie spotykaliśmy, czyli nadmiar szczepionek punktowo. Takie sytuacje jak nadmiar szczepionek punktowo będą miały miejsce, a my będziemy naprzeciw nim wychodzić. O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie. Bardzo ważny krótkoterminowy cel – chcemy przede wszystkim przyśpieszyć szczepienia osób 60+, żeby były zaszczepione jeszcze w kwietniu. Dlatego apelujemy do punktów szczepień, żeby przesuwały takie osoby z maja na terminy kwietniowe – powiedział Michał Dworczyk.

Co więcej, jest apel do pacjentów powyżej 60 roku życia, aby zwracali się do punktów szczepień z pytaniem o możliwość przesunięcia terminu na wcześniej. Jeśli z jakichś powodów będzie to niemożliwe, należy się kontaktować z infolinią 989.

– To co jest bardzo ważne to dalsza realizacja NPS i kalendarz szczepień – 12.04 zaczynamy zapisy osób urodzonych w ’62, a potem każdego dnia kolejny rocznik będzie dołączał do zapisów. Do 24.04 chcemy dojść do osób urodzonych w 1973 r. Formularz za pośrednictwem którego można zgłosić chęć zaszczepienia i uzyskać pierwszeństwo przy zapisach działał od stycznia do marca i miał charakter profrekwencyjny. Teraz już nie działa i możliwa będzie rejestracja na konkretne terminy – przekazał Szef Kancelarii Premiera.

Dworczyk odniósł się również do informacji pojawiających się w mediach, z których wynika, że w Rzeszowie doszło do zaszczepienia dużej liczby mieszkańców.

– Pojawiły się informacje, że w Rzeszowie szczególnie duży procent mieszkańców już się zaszczepił, pojawiły się też polityczne insynuacje, że Podkarpacie jest inaczej traktowane niż reszta kraju – to są kłamstwa i nieprawdziwe informacje. Apeluję do polityków i obserwatorów – rozmawiając o NPS posługujmy się sprawdzonymi danymi i wypowiadajmy się w sposób przemyślany. Powinniśmy działać jak jedna drużyna, mamy jeden cel – zaszczepienie jak największej części populacji – apelował Dworczyk.

W najbliższych 2 tygodniach do punktów szczepień trafi ponad 2 mln dawek szczepionek. Pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień zaapelował do wszystkich polityków o odpowiedzialne, merytoryczne podejście do tego tematu mówiąc, aby opierali się na faktach i zachęcali do szczepień.

(fot. lublin112.pl, KPRM)

17 komentarzy

 1. Ja się zaszczepię jak mi na piśmie dadzą ze szczepionka działa w 100% i nie ma po niej żadnych powikłań !!

  • Grabarz da ci na piśmie, że jak się nie zaszczepisz to on się Tobą może zająć. Po każdej zczepionce pojawia się np. lekka gorączka lub lekki ból w miejscu ukłucia.

  • żadna szczepionka nie działa w 100% czy ta czy inna np na grypę ona ma uchronić tylko przed ewentualnym ciężkim przebiegiem Covid 19 przez takie osoby jak Ty siejące strach nigdy nie wyjdziemy z pandemii

 2. Śpieszcie się szczepić, wirus tak szybko mutuje…

 3. W d… mam wasze komentarze

 4. Myśliciel czy tam Myśliwy...

  Do wszystkich punktów tam gdzie w wyborach startuje pissówka. Dokładniej, do Rzeszowa.

 5. Ma ksywkę „Szymon Madera”

 6. Czy Wy boicie się zastrzyków, tak ja?

  • Ja osobiście mam pełnego pampersa i dopiero się zaszczepię jak PiS ponownie wygra wybory i ministrem zdrowia będzie Szumowski.

 7. Czy szwagry juz się zaszczepiły?

 8. wielbiciel prezesa

  dworczyk to rzekomy zarządca wyszczepianiem

 9. Mutanty poszczepienne dzieci już nie będą miały.

  • I już kuśka nie dryga, poped seksualny zamienia na chęć brania kredytu i pracowania za miskę ryżu.

 10. ja tu zaglądam głównie dla Waszych komentarzy

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin