690 680 960

Dwa napady na Żabki w Lublinie. W jednej im się nie udało, pojechały do drugiej

Długo nie cieszyły się wolnością kobiety, które z bronią w ręku wkroczyły do dwóch sklepów w sieci Żabka na terenie Lublina. Żądały wydania pieniędzy.

W poniedziałek około godziny 22:30 do sklepu sieci Żabka przy ul. Szafirowej w Lublinie weszła kobieta, która miała założoną na głowę kominiarkę, a w ręku trzymała przedmiot przypominający broń. Zażądała od sprzedawczyni wydania gotówki z kasy. Planu nie udało się jej zrealizować, gdyż została spłoszona przez przypadkowego klienta.

O zdarzeniu natychmiast powiadomiona została policja. Funkcjonariusze rozpoczęli penetrację okolicznego terenu, jednocześnie przyglądając zapisy monitoringu, ustalili rysopis sprawczyni. Po kilkunastu minutach policjanci zostali powiadomieni o kolejnym napadzie na sklep tej sieci.

Do sklepu przy ul. Zana weszła młoda kobieta, rozejrzała się po sklepie, a następnie wyszła na zewnątrz. Chwilę później drzwi sklepu otworzyły się ponownie. Tym razem do środka weszła zamaskowana kominiarką napastniczka. Wyjęła przedmiot przypominający broń palną i kierując go w stronę kasjerki zażądała wydania pieniędzy.

Przestraszona pracownica sklepu wydała znajdującą się w kasie gotówkę. Zaraz potem zamaskowana kobieta wybiegła ze sklepu. Na miejsce skierowano kolejne patrole, a także przewodnika z psem tropiącym. Policjanci przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli monitoring. Mając już rysopisy obu kobiet, dane te przekazano wszystkim patrolom w mieście.

Przyniosło to spodziewany efekt, gdyż wczoraj policjanci z Oddziału Prewencji, zauważyli przy ul. Skłodowskiej dwie młode kobiety odpowiadające opisowi. Natychmiast zostały one zatrzymane. To 23-letnia mieszkanka naszego województwa i 26-latka z województwa zachodniopomorskiego. Podczas przeszukania pokoju, w którym kobiety zamieszkiwały, odnaleziono kominiarkę, część zrabowanych pieniędzy oraz atrapę broni. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

113

111

110

68-123528

68-123529

(fot. nadesłane, policja)
2018-03-21 13:36:29

48 komentarzy

  1. Sympatyczne dziewuchy :), gang Olsena w spudnicach 😀 (znaczy się w spodniach)

  2. Wiklinowy Nocnik

    blondi niezla, dalbym jej 100 zl za godzinke, wystarczylo poprosic…

  3. Kastrowanie. Patogen jeśli się rozprzestrzeni za 14 lat będzie już nastolatka zdolna kraść.

  4. Dresiary hehehe

  5. czarna zostanie chyba miss 112.

  6. Każdy idzie na łatwiznę…po co robić

  7. Chyba macie trochę błędne dane bo żabka na Szafirowej jest czynna do 22.00

  8. tak działa na mózgi kobiet równouprawnienie, chociaż mam wątpliwości, bo jedna nie wygląda jak kobieta

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie