690 680 960

Napadł na kobietę z przedmiotem przypominającym broń. Grozi mu 12 lat więzienia (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który napadł na mieszkankę Dęblina. 41-latek wdarł się do mieszkania pokrzywdzonej, a następnie groził jej przedmiotem przypominający broń.

W minioną środę przed południem 69-latka z Dęblina zgłosiła, że została zaatakowana w swoim mieszkaniu przez nieznanego jej mężczyznę. Jak się okazało, szedł on za kobietą wracającą z zakupów. Kiedy kobieta była już we własnym mieszkaniu, podstępem przekonał ją do otworzenia drzwi i wdarł się do środka.

Napastnik wyciągnął przedmiot przypominający broń palną i zaczął szarpać 69-latkę za ubranie. Kobieta broniąc się odepchnęła napastnika i doszło między nimi do szarpaniny. Zaczęła głośno krzyczeć i mężczyzna uciekł z mieszkania.

Mundurowi przystąpili do poszukiwań sprawcy. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany, zabezpieczono też przedmiot przypominający broń palną. Okazało się, że to 41-letni mieszkaniec Dęblina. Z badania na trzeźwość przeprowadzonego przez funkcjonariuszy wynika, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie przesłuchania 41-latek przyznał się do zarzutu i wyjaśnił, że czynu tego dokonał z zamiarem przywłaszczenia mienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia. Sprawca był już notowany za podobne przestępstwa.

(fot. Policja Dęblin)

15 komentarzy

  1. polski ład jest takim dobrobytem że napady robio

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku