Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

„Najpierw jechał wężykiem, później przewrócił się i nie wstaje”. Motorowerzysta miał prawie 2 promile

W miniony czwartek na terenie gminy Włodawa policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę po zgłoszeniu od świadka, który widział wyczyny mężczyzny na drodze. 43-latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

W miniony czwartek włodawscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że pod jednym ze sklepów w gminie Włodawa ma znajdować się motorowerzysta pod działaniem alkoholu. „Najpierw jechał wężykiem, później przewrócił się i nie wstaje” – tak brzmiały słowa osoby zgłaszającej.

Na miejscu interweniowali policjanci, którzy ustalili, że 43-latek najpierw jechał wężykiem przez miejscowość, a następnie nagle zjechał na prawo i przewrócił się z pojazdem na ziemię. Na miejscu obecny był zespół ratownictwa medycznego. Po przebadaniu okazało się, że kierowca nie doznał obrażeń.

Badanie alkomatem wykazało, dlaczego 43-latek miał problemy z kierowaniem jednośladem. Mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu. 48-latek przyznał się, że wsiadł za kierownicę pod działaniem alkoholu. Wkrótce mieszkaniec gminy Włodawa odpowie przed sądem za swoje postępowanie. Grożą mu 2 lata więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz konsekwencje finansowe.

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo