690 680 960

Najlepsi lubelscy kucharze przygotują wyjątkowe potrawy. Warto przyjść i spróbować, gdyż cel jest szczytny

Po raz kolejny najlepsi lubelscy kucharze przygotują świąteczne potrawy, których każdy będzie mógł skosztować. Celem akcji jest pomoc dzieciom. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend.

Stowarzyszenie Lubelscy Kucharze Dzieciom zaprasza do udziału w Bożonarodzeniowym Festiwalu „Kucharze Dzieciom”. Bedzie to już kolejna edycja tej wyjątkowej imprezy, którą zapoczątkowali najlepsi lubelscy kucharze. Postanowili oni wolny czas przeznaczyć na zorganizowanie wydarzenia, którego celem była pomoc dla dzieci z Hospicjum im. Małego Księcia.

Sami o wszystko zadbali, jak też wyłożyli własne fundusze na niezbędne opłaty czy też zakupy. Do tego zorganizowali również dla najmłodszych mieszkańców Lublina warsztaty, na których wypiekane były pierniki. Całkowity dochód został przekazany na rzecz potrzebujących.

W tym roku wspierani będą podopieczni fundacji Alpha, która na co dzień zajmuje się dziećmi zmagającymi się z autyzmem oraz upośledzeniem umysłowym. Uzyskane z festiwalu środki przeznaczone będą na rehabilitację maluchów oraz wsparcie ich rodzin jak też prowadzenie kompleksowej terapii i edukacji dzieci.

– Przez dwa dni będziemy przygotowywać świąteczne potrawy. Swoją obecność potwierdzili uczestnicy Top Chef, Masterchef oraz jak co roku będą z nami uczestnicy kilku edycji Hell’s Kitchen i Kevin Aiston. Jest nam niezmiernie miło iż w tym roku do akcji włączyły się kluby sportowe z Lublina m.in. zawodnicy Speed Car Motor Lublin i MKS Lublin – wyjaśnia Paweł Cygan z Restauracji Zaścianek, jeden z organizatorów akcji.

Wraz z nim realizacji przedsięwzięcia podjęli się: Jean Bos z restauracji Agit, Piotr Wójcik z restauracji Zaścianek, Arkadiusz Krzesiak z Projektu „Jemy Zdrowo” oraz Dorota Bęczkowska z restauracji Locomotiva. Wszyscy kucharze biorący udział w wydarzeniu będą przygotowywać wyjątkowe świąteczne potrawy. Dań oczywiście będzie można spróbować, a tym samym pomóc dzieciom. Wystarczy, że do ustawionych puszek wrzuci się parę groszy.

Podczas poprzednich dwóch finałów akcji Lubelscy Kucharze Dzieciom zebrano ponad 20 000 złotych. Pieniądze trafiły do dwóch fundacji: Hospicjum im Małego Księcia w Lublinie oraz Fundacji Spełnionych Marzeń. Festiwal odbędzie się w sobotę i niedzielę 16 – 17 grudnia 2017 w lubelskiej Galerii Olimp. W niedzielę o godzinie 16.00 przeprowadzona zostanie aukcja darów. Świąteczne gotowanie zakończy się w niedzielę o godzinie 18.00

Portal lublin112 jest patronem medialnym wydarzenia.

59
(fot. lublin112)
2017-12-12 22:20:11

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3467zł -0.57%
  • GBP 5.3385zł -0.33%
  • EUR 4.6888zł -0.2%
  • CHF 4.7154zł -0.03%

Polub nas