690 680 960

Najbliżsi nie odwiedzą osadzonych. Wraca zakaz widzeń w zakładach karnych i aresztach

Po raz kolejny wstrzymane zostały odwiedziny bliskich u osadzonych w aresztach śledczych i zakładach karnych. Służba Więzienna decyzję tłumaczy troską o stan zdrowia osób przebywających za kratkami.

Centralny Zarząd Służby Więziennej podjął decyzję o wstrzymaniu widzeń osadzonych z rodzinami i osobami bliskimi. Powodem ma być aktualnie występująca w Polsce sytuacja epidemiczna. Dokładnie chodzi o dużą liczbę zachorowań na Covid-19. W ten sposób ma zostać zapewnione większe bezpieczeństwo w tym kierunku nie tylko dla osadzonych, lecz także dla funkcjonariuszy Służby Więziennej.

W naszym regionie dotyczy to aresztów śledczych w Lublinie i Krasnymstawie, zakładów karnych w Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Opolu Lubelskim, Włodawie i Zamościu a także ich oddziałów zewnętrznych w Zamościu oraz Zabłociu. Na razie widzenia wstrzymane zostały do 27 lutego, jednak nie jest wykluczone, że termin ten może zostać wydłużony.

To już kolejna taka decyzja Służby Więziennej. W części jednostek penitencjarnych zakaz odwiedzin wprowadzono po raz pierwszy w marcu 2020 roku. Kolejne takie rozporządzenia wydawano również przy kolejnych wzrostach liczby zakażeń. W tym czasie osadzeni mieli kontakt z bliskimi jedynie za pośrednictwem telefonu oraz komunikatorów internetowych. Jednocześnie dostęp do tych urządzeń był częstszy, dodatkowo osadzeni mieli szerszą możliwość korzystania z telewizji, radia i prasy.

(fot. SW)

11 komentarzy

 1. Babcia emerytka

  Wraca zakaz widzeń w zakładach karnych i aresztach… i słusznie… „niewiniątka” niech się gotują we własnym „sosie”.

 2. poj.. ny system – to ma być kara a nie darmowe wczasy. Dziw.. im jeszcze sprowadzajcie

 3. I jak teraz ziółka i proszki podrzucić?

 4. Brawo. Już dawno pisałem w komentarzach że do szpitala nie można wejść w odwiedziny lub obcyngolić lekarza a do więźnia można. Do roboty wczasowiczów!

 5. Ale jak to ? I widzeń intymnych nie będzie ? No jak tak można traktować tych biednych osadzonych .Przecież to nie humanitarne i nieludzkie ….oni się tam nie prosili

 6. To ma być kara ?

  Więzienie to teraz sanatorium dla patologi .Pobyt w nim to żadna kara już od dłuższego czasu .Sprzęt rtv ,gry czy inne Czasoumilacze w celi ….taka nagroda za dobre sprawowanie i za to że służba więzienna ma spokój ,bo przecież mogliby codziennie robić dym i rozpieduche ale są grzeczni to należy im się nagroda

 7. A co to ku…wa? Koncert życzeń?
  Telewizory jeszcze powinni im pozabierać!

 8. Podpis elektroniczny

  No i dobrze , bo ciężko przejechać ul. Południową bo same patusy parkują i jessiki z karynami odpicowane jak stróż w Boże ciało się kręcą..

 9. Jak klawisz czy psycholog przyniesie covida to i tak cały zakład będzie zawirusowany.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas