Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nadchodzi zmiana pogody, pojawią się opady deszczu ze śniegiem. Na drogach będzie ślisko (zdjęcia)

Pozostajemy w dalszym ciągu pod wpływem cyrkulacji strefowej. Decydujący wpływ na warunki pogodowe ma dzisiaj niż o imieniu „WILTRUD” ulokowany nad wodami Morza Norweskiego. Przez nasz kraj przechodzi dzisiaj układ frontów atmosferycznych.

Nad ranem przeszedł przez nasz region mało aktywny front ciepły. W pewnej odległości za nim przemieszcza się front okluzji. Dane radarowe wskazują, że obecnie opady o zmiennym natężeniu występują w zachodniej, centralnej i południowej części Polski. Strefa opadów przemieszcza się na wschód i w najbliższych godzinach dotrą one nad region.

Modele pogodowe wskazują, że najpierw zacznie padać około godziny 11 w zachodniej części woj. lubelskiego, następnie opady szybko obejmować będą kolejne powiaty naszego regionu. Po godzinie 12 zacznie padać m.in w Lublinie. Najpóźniej opady dotrą do wschodniej części województwa. Rozkład temperatury w dolnej troposferze sprzyjać będzie opadom deszczu i deszczu ze śniegiem, punktowo śniegu. Nie utworzy się jednak pokrywa śnieżna. Temperatura wyniesie od 2°C do 4°C. W czasie przechodzenia frontu z opadami wzrośnie prędkość wiatru z sektora południowo-zachodniego. Porywy nie przekroczą jednak 60 km/h.

Opady zaczną zanikać w nocy z piątku na sobotę. Zaczniemy dostawać się pod wpływ przejściowego klina wyżowego. Temperatura wyniesie od 0°C do 3°C. Zachmurzenie będzie na ogół umiarkowane, okresami duże.

Weekend przyniesie kontynuacje niżowej pogody. Prognozowane są w regionie opady deszczu, silny wiatr i dużo chmur. Wkrótce więcej informacji.

Na zdjęciach piątkowy wschód nad Lublinem z chmurami Altocumulus i Cirrostratus.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i chmur

(fot. Fani Pogody, nadesłane Iwona i Aneta – dziękujemy!)

Jeden komentarz

  1. Co mówią o tym przepisy ruchu drogowego?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo